Najemotívnejší Ondrej Kandráč

Rodina je azda tým najdôležitejším, čo vo svojich životoch máme. Je naším bezpečným prístavom, nevyčerpateľným zdrojom bezpodmienečnej lásky, útočiskom a miestom, kde môžeme byť sami sebou. Rovnaký názor má aj obľúbený muzikant Ondrej Kandráč, ktorý v týchto dňoch vydáva nový, veľmi silný singel s názvom Rodné hniezda (Príbeh môjho života). Poslal ho svojmu otcovi do neba a odhaľuje v ňom svoje najintímnejšie spomienky na detstvo, na rodičov a na rodnú dedinku Krásna Lúka.

Niektoré veci možno nevieme rodičom povedať slovami, možno z rešpektu, úcty, možno sa nevieme tak otvoriť. A celú tú nevyslovenú emóciu my speváci vkladáme do piesne. V jednej skladbe je emócia môjho sveta od detstva cez dospievanie až po súčasnosť, povedal Ondrej Kandráč o svojej novej emotívnej skladbe. Už dlhšie som chcel mať vo svojom repertoári skladbu, ktorá by odzrkadľovala to najdôležitejšie, čo ma v živote formovalo. Keď mi kamarát Rolo Kubina podsunul silnú a emotívnu melódiu, nasledovala ďalšia fáza – napísanie textu, dopĺňa interpret.

Nikto iný ako skvelý textár Vlado Puchala nepripadal do úvahy. Je autorom všetkých našich úspešných piesní. Pozná mňa i moju rodinu. Stál pri mojich hudobných počiatkoch ešte z čias pôsobenia v rozhlase. Jeho texty sú pre mňa uveriteľné a autentické. Náš dom stojí naozaj pred kostolom. Textár Vlado Puchala bol u nás a vycítil a odpozoroval to, čo ma formovalo, duchovne i priestorovo, zhodnotil muzikant. Na skladbe sa podieľali skvelí hudobníci ako Martin Valihora, Milo Suchomel, Ondro Juráši, Jimi Cimbala či Zoli Tóth.

Ondrej Kandráč je známy tým, že sa s fanúšikmi zvykne podeliť aj o rôzne súkromné fotografie. Tentoraz však načrel hlbšie do svojho rodinného albumu a vo videoklipe k skladbe ukázal množstvo intímnych rodinných záberov. Doplnené sú malebnými obrazmi slovenskej prírody, po ktorej sa muzikant prechádza. Ide o umeleckú metaforu, ktorá pripomína, ako človek kráča životom. Zároveň vypovedá o tom, že nech sa vyberie kamkoľvek, vždy sa vráti k teplu svojho domova. Videoklip vznikol pod režisérskou taktovkou úspešného Tomáša Eibnera a participoval na ňom aj fotograf Martin Krystýnek.