Najfarebnejší The Paper Dragon

Košické zoskupenie The Paper Dragon vydalo ďalší singel z pripravovaného albumu Better Days, ktorý sa v digitálnej distribúcii, objaví už na jeseň tohto roku. Skladbu You Care ponúkli prostredníctvom pop-art lyrics videa.

Novinka vznikla pred niekoľkými rokmi a doposiaľ čakala na svoju príležitosť, popritom bola odrazovým mostíkom ku vzniku kapely The Paper Dragon. V podstate bola jednou z tých, ktoré som zložil len s gitarou a motivovala ma k tomu, aby som založil celú kapelu. Cítil som, že to potrebuje ďalšie farby a rytmiku. Bolo to jedno z tých popoludní, kedy sa tešíte zo dňa samotného a hráte sa s gitarou. Objaví sa nápad, nálada a už to postupne vzniká, priblížil líder kapely Tibor Dragon.

Je o jednoduchej, no zároveň zložitej téme. Ak jednému človeku na druhom naozaj záleží, prekonajú aj situácie, ktoré si vyžadovali napríklad trpezlivosť a boli testom sily vzájomnej dôvery. Pesnička nie je odkazom konkrétnej osobe, každý sa v nej podľa mňa môže nájsť. Môžete ju spievať aj sami sebe – samých seba dokážeme sklamať, no aj tak by nám na nás malo záležať. Pre mňa osobne má špeciálny význam. Pripomína mi, že dôvera nie je samozrejmosťou a je neustále potrebné na nej pracovať, vysvetľuje spevák význam novej piesne, ktorú tiež otextoval.