Najkrajšie Vianoce

Najkrajšie Vianoce je nová, príjemná kompilácia vianočných a sviatočne ladených piesní z katalógu vydavateľstva Opus. Nachádzajú sa tu mnohé veľké mená z tohto katalógu: Marika Gombitová, Karol Duchoň, Miroslav Žbirka, Vašo Patejdl, Beáta Dubasová, skupiny Tublatanka, Collegium Musicum, Peha, či Hex.

Kompiláciu, spolu s pracovníkmi vydavateľstva, zostavil ich stály externý spolupracovník Juraj Čurný, ktorý prezrádza: Zostavovanie kompilácií a playlistov je mojou celoživotnou záľubou. Tie vianočné mám špeciálne rád z viacerých dôvodov. Viažu sa k tej časti roka, ktoré sú u mňa vždy spojené s tými najpríjemnejšími spomienkami a taktiež je tu povolená žánrová, generačná pestrosť. Z katalógu som povyberal skladby, ktoré už mnoho rokov patria k pop-rockovým hitovým trvalkám tejto špeciálnej pesničkovej kategórie, ale aj menej známe piesne, ktoré stojí za to si pripomenúť. A keď už sme pri pripomínaní – aspoň takto symbolicky budú s nami počas vianočných sviatkov aj tí, ktorí už hrajú a spievajú v hudobnom nebi – Meky Žbirka, Vašo Patejdl, Marián Varga, Karol Duchoň, Ďuďo z Hexu či Marián Kochanský. A nesmieme zabudnúť ani na Michala Dočolomanského, ktorého vianočný megahit Zima na saniach do súčasných hudobných šiat vkusne a s citom obliekol DJ a producent Robert Burian. Na tejto vianočnej kompilácii má svoju exkluzívnu CD premiéru.

Tento album nepochybne obohatí ponuku vianočných titulov v roku 2023. Ak ešte stále váhate, čo kúpiť pod stromček pre fanúšika výbornej slovenskej hudby, tak toto je tip, ktorý určite ocení každá veková kategória.