Najočakávanejší debut roka je tu

Momentálne najsledovanejší objav na česko – slovenskej hudobnej scéne a aktuálna držiteľka titulu Československá Superstar, Tereza Mašková predstavila svoj dlhoočakávaný singlový debut. Po víťazstve v Československej Superstar zažiarila speváčka Tereza Mašková v ostrosledovanej televíznej šou Tvoje tvář má známý hlas.

Debutový singel Terezy Maškovej dostal názov New Me. Skladba sa zrodila naozaj zaujímavým spôsobom, na  songwritingovej session s londýnskym producentom Jonathanom Owusu-Yianomahom. Ten pricestoval do Prahy vďaka platforme Songwriting CZ na pozvanie tvorivej dvojice Jana Infeldová a Jan Vávra, ktorí stoja tiež za prvým českým songwriting kempom. K Jonathanovi tentokrát prizvali do tvorivého procesu aj Terezu a po celom jednom dni ich spoločnej práce vznikla skladba New Me. Vznikla tak pieseň ušitá Tereze priamo na mieru a dokončovala sa do posledného detailu na trase Londýn-Praha-Bratislava, hovorí spoluautor piesne Jan Vávra. Finálna podoba skladby napokon vznikla v medzinárodnej spolupráci anglicko-českého tímu s Tereziným slovenským manažérsko-producentským tímom v Bratislave.

New Me je moja spoveď o tom, že už ma nebaví počúvať neustále nejaké nepravdy a lži o mojej osobe. Našla som sama seba, viem, aká som, vychutnávam si, že som sama sebou a nenechám nikoho a nič, aby to zmenili, vysvetľuje Tereza pointu a posolstvo piesne. Druhá stránka textu a druhá pointa, ktorú sme sa snažili do pesničky zakomponovať, je, že človek má často pocit, že stále niekoho alebo niečo hľadá, no najprv musí nájsť sám seba, dodáva.

Terezin debutový singel vyšiel v sprievode prepracovaného videoklipu s magickou atmosférou a rozprávkovým príbehom. Rozprávkový vizuál sa nakrúcal počas 2 dní v Prahe, Krkonošiach, na zámku Slapy a na známej vyhliadke Máj. Nakrúcanie som si veľmi užila, produkcia bola veľkolepá a pracovala som s tímom profesionálov, ktorí odviedli výbornú prácu!, hovorí speváčka na margo spolupráce s mladým českým filmárom Jakubom Mahdalom, ktorý sa v prípade New Me postaral o námet i réžiu a obstaral tiež nádherné rozprávkové kostýmy a masky, ktoré v klipe Tereza strieda. Od začiatku mi ružová farba Tereziných vlasov evokovala kráľovnú z Alice v krajine zázrakov. Keď ma oslovila kvôli klipu, bolo mi hneď jasné, že musí byť zlá kráľovná. Zároveň je to ale dobrá a milá slečna, takže si samozrejme zahrala aj sama seba, vysvetľuje Jakub.

Ako prezrádza Tereza, jej prvou myšlienkou bolo postaviť v klipe proti sebe jej dve tváre – prirodzenú Terezu, ktorá rada chodí bez make-upu a nalíčenú Terezu, ktorá má rada extravaganciu a jej image je toho zrkadlom. Jakub napokon námet pretransformoval do príbehu 3 postáv – dobrej čistej Terezy, magickej éterickej bytosti  a zlej kráľovnej. Ako to v rozprávkach býva, dobro, samozrejme aj v prípade Terezinho rozprávkového klipu víťazí nad zlom a ostáva Terezino New Me.

22-ročná speváčka aktuálne žije a tvorí v Prahe i v Bratislave. Po víťazstve v Československej Superstar sa stala novým prírastkom medzi umelcami českého vydavateľstva Warner Music a slovenského producentsko-manažérskeho tímu a nahrávacieho štúdia Creative Music House (Peter Graus, Tomáš Zubák, Oliver Žilák). Som a sme veľmi šťastní, že Terezka si vybrala práve nás. Pre mňa osobne spĺňa faktory, ktoré môžu urobiť zo speváčky úspešného interpreta a skutočnú osobnosť – či už je to pokora, pracovná morálka, imidž a v neposlednom rade obrovský hlasový fond. Za mňa ako hudobného producenta je Terezka najväčšou výzvou a som pripravený naplniť všetky vízie, ktoré sme si spoločne nastavili, dodáva na margo novej spolupráce Terezin producent a manažér Oliver Žilák.

Pred pár dňami speváčka vydala svoj prvý album, na ktorom fanúšikovia nájdu výber skladieb, ktoré spievala v Československej Superstar i s ukážkami zo šou Tvoje tvář má známý hlas. V súčasnosti študuje odbor populárny spev a pracuje na svojom debutovom štúdiovom albume.