Nepodstatné veci treba vypustiť

Skladba Nevidím dôvod vznikla v spolupráci Laky Deff ft. Tomáš Jedno a produkcii Hoodiniho. Po hudobnej stránke naznačuje, že album, ktorý Laky Deff pripravuje, bude obsahovať rôzne skladby, či už z pohľadu lyrického obsahu, ale aj z toho hudobného.

Súhrn rôznych udalostí v mojom živote ma presvedčili, že spôsob myslenia, ktorý som mal, ma brzdil a staval mi do života rôzne prekážky. Zmenil som ho, a to mi prináša pozitívnu spätnú väzbu a otvára nové možnosti, prezradil Laky Deff. Ten si vo svojom živote prešiel viacerými skúsenosťami, ktoré nie vždy boli príjemné a na ceste k hudbe vykonával rôzne profesie (napríklad čašník), no v súčasnosti je už hudba jeho hlavnou pracovnou náplňou. Som rád, že je okolo mňa tím ľudí, ktorí mi pomáhajú zdvihnúť aj profesionálnu úroveň, a aj vďaka nim bude album nahratý do konca roka 2018, povedal rapper.

Videoklip ku skladbe pripravil režisér Marek Korytnak, ktorý stál pred neľahkou, no stále častejšou úlohou režisérov – natočiť plnohodnotný videoklip za nízke náklady. V takýchto prípadoch väčšinou prichádza voľba na tzv. jednozáberový (one-take) videoklip, ktorý je náročnejší na prípravu, no postprodukcia býva väčšinou rýchlejšia a jednoduchšia. Jednozáberovka bola aj voľba v prípade skladby Nevidím dôvod, ale napokon sa Marek Korytnak rozhodol využiť tri lokácie v Petržalke a vytvoril vizuálne zaujímavý pohľad na žitie v uliciach najväčšieho sídliska na Slovensku. Jednou z lokácií bola aj predajňa potravín, v ktorej nakrúcali časť videoklipu. Nakrúcanie bolo v tomto prípade naozaj s rizikom straty zamestnania, ale verím, že šéf situáciu pochopí a videoklip sa mu bude páčiť, povedal Laky Deff.

Laky, ktorého som predtým poznal len z videnia, ma oslovil, či by som mu nahral spoluprácu, že má beat od Hoodiniho, ktorý by ma mohol osloviť. Dali sme stretko, na ktorom mi pustil prvý nástrel zo štúdia a mal pravdu. Presvedčil ma však až refrén, ktorý celkom vystihuje môj pohľad na život. No a výsledok už musia zhodnotiť ľudia, povedal o spolupráci Tomáš JednoTáto vec vznikla na základe momentálneho pocitu, kedy som sa začal tešiť z vecí, ktoré ma napĺňajú v živote a rozhodol som sa zmeniť vzorec svojho myslenia. Vyjadriť pozitívny postoj k tomu, čo žijem. Tomáš Jedno perfektne obohatil track a Hoodiniho kreativita v hudbe nemá hraníc. Prechod do reggae je originálny a úplne ma dostal, dodal Laky Deff.