Nick Cave na Exite 2022

Skvelý Nick Cave a jeho kapela The Bad Seed sú prvým potvrdeným headlinerom 21. ročníka srbského EXIT festivalu, ktorý bude od 7. do 10. júla 2022 v Petrovaradínskej pevnosti v Novom Sade. Vďaka úspechu tohtoročného festivalu sa organizátori rozhodli už teraz spustiť predpredaj na budúci rok.

Nick Cave, jeden z najoriginálnejších a najvplyvnejších rockových hudobníkov, sa vracia na Exit. Na festivale bude so svojou kapelou The Bad Seeds koncertovať v piatok 8. júla 2022. Po nezabudnuteľnom vystúpení kapely The Cure na festivale v roku 2019, koncertom Nicka Cavea pokračujú organizátori v trende privážania rockových legiend na festival. Ich intenzívne koncerty, energia a emócie sú vždy viac ako len obyčajné vystúpenie, stávajú sa zážitkom na celý život. To potvrdili aj predchádzajúce Caveove koncerty na EXITe – v roku 2011 tu hral s projektom Grinderman a v roku 2013 s kapelou The Bad Seeds.

Nick Cave, jeden z najväčších poetov rockovej hudby, je na scéne už viac ako 50 rokov. Tento austrálsky hudobník, skladateľ a herec začal svoju hudobnú cestu s The Bad Seeds v roku 1983 po rozpade kultovej kapely The Birthday Party, a vytvoril tak jeden z najvýraznejších fenoménov v ére post-punku a alternatívneho rocku od 80. rokov. Za takmer štyri desaťročia na scéne kapely vydala 17 štúdiových albumov, medzi nimi aj klenoty ako Henry´s Dream, krvavý súbor piesní Murder Ballads, emotívny The Boatman´s Call alebo v roku 2019 dvojalbum Ghosteen, ktorý je označovaný väčšinou hudobných médií ako najlepší album roka.