No Name sa lúčia s basgitaristom

Skupina No Name uzatvára 22 rokov na hudobnej scéne novým kresleným klipom. Obrazovú podobu dostala skladba Všetko z úspešného albumu S láskou. V klipe sa skupina zároveň lúči s pôvodným basgitaristom Viliamom Gutrayom, ktorý s No Name už nebude vystupovať, s kapelou však spolupracuje aj naďalej.

Naše vesmírne putovanie bližšie neurčenou galaxiou a návštevy sci-fi planét sú vlastne animácie, ktoré nás obrazovo sprevádzajú na našich koncertoch už vyše dvoch rokov. Sú to všetko výjavy, zobrazenia našich textov, ktoré Patrik Pašš zasadil do vesmíru. S tým, že sme naše doterajšie kapelové pôsobenie definovali ako pozitívnu misiu, kedy sme  hudbou osídľovali vesmír, vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.

Aj sme sa nasmiali, predsa len nie každý deň sa uvidíš v skafandri. Niektoré momenty sú veľmi silné, iné je zase ťažko konkretizovať, chceli sme hlavne, aby obrazy v sebe niesli posolstvá, emóciu, náboj. Nie sme zástancami toho, že všetko treba vysvetľovať. Ako správni lokálpatrioti sme našim rodným Košiciam dopriali aj vlastný kozmodrom, z ktorého štartuje naša kozmická loď. Pozornému divákovi to neujde, že hneď po štarte je v náznaku vykreslený Dóm Sv. Alžbety v horizonte planéty, smeje sa Igor Timko.

Skladba pochádza z megaúspešného albumu S Láskou, jej autormi sú Roman Timko, Dušan Timko, Igor TimkoZoli Šallai. Videoklip je vlastne poetickým vyjadrením ostatných 22 rokov kapely.

Nakoľko sa s naším pôvodným basgitaristom Viliamom pódiovo lúčime, napadla nám práve takáto jedinečná forma ukončenia spolupráce a poďakovanie za spoločnú misiu. Prežili sme nádherné obdobie, k dnešnému dňu takmer 2000 živých koncertov. Predsa len, ak sa chcete poďakovať za celú tú dobu jednému zo spoluzakladateľov, pýta si to spôsob, ktorý nie je bežný. Vymazať si telefónne číslo dokáže každý. S Viliamom sa lúčime iba v rámci pódia. Opúšťa pozíciu basáka, nie však No Name. Spolupracuje s nami ďalej, sú to však aktivity a činnosti, ktoré sa netýkajú priamo koncertovania, prezradil líder skupiny Igor Timko.

No Name teraz finalizujú audio záznam z akustického turné, ktorý vyjde ako 2CD. Skupine sa zároveň podarilo vydať aj limitovanú edíciu 50 kusov DVD z Karlína ešte z koncertu k 20. rokom kapely. Doteraz bolo DVD súčasťou boxu a teraz vychádza samostatne aj v audio 2CD verzii.