No Name sú úspešní v Španielsku

Kapela No Name je úspešná aj za hranicami Slovenska. Hudobníkov potešila príjemná správa zo Španielska. Pesnička Povedz mi z dnes už z megaúspešného albumu S Láskou sa v Španielsku v rámci iTunes Popchart dostala do hitparády. Nezaostáva ani aktuálny česko-slovenský singel Ži… a nech žít, ktorý spustil veľký ohlas.

Dostali sme oficiálny mail spoločnosti Believe Digital, ktorá monitoruje celý hudobný, digitálny svet. Oznámili nám, že pesnička Povedz mi je aktuálne 116-ta najpočúvanejšia v iTunes Popchart v Španielsku. Je jasné, že nás to veľmi potešilo. Zvažujeme, že pripravované akustické turné rozšírime aj o Španielsko, smeje sa Igor Timko.

Veľký úspech má na konte aj nový jedinečný singel No Name Ži… a nech žít, ktorý chalani nahrali k 100. výročiu založenia Československa a Igor Timko ju otextoval a naspieval po slovensky a po česky.

Pesnička spustila veľký ohlas, a okamžite sa nám začali ozývať organizátori. Na koncerte na Staromestskom námestí na výročie vzniku ČSR sme museli dať prídavok. Skladbu Ži… a nech žít. Bolo to nádherné, v záverečných tónoch odbil Orloj. Moderátor programu Martin Hrdinka vyhlásil: dámy a pánové, toto sa už nikdy nezopakuje. Bolo to veľmi emotívne, neskrýva dojatie Igor Timko.

No Name dostali okamžite ponuku koncertovať v Bruseli pri príležitosti 1918 – 2018. Spolu so skupinou Chinaski odpálili úžasný koncert. Novinku zahrali aj na koncerte 100 rokov Česko-Slovenska, kde si organizátor špeciálne vypýtal pesničku Ži… a nech žít. Zaznela v spoločnosti interpretov ako Jarek Nohavica, Lucie Bílá či Miro Žbirka.