No Name uzavreli turné novým klipom

Skupina No Name má za sebou fenomenálny úspech. So svojim akustickým turné prešli 23 miest Slovenska a Česka. Dokonalý hudobný zážitok v pražskom Fórume Karlín zaznamenali na video a vytvorili klip k pesničke Pamäte z megaúspešného albumu S Láskou.

Chceli sme zachovať všetko to krásne a jedinečné, čo sme za takmer tri mesiace trvania nášho 23-koncertného akustického turné zažili. Hosťovanie nášho priateľa a producenta Martina Gašpara, sláčikový kvartet a jeho krásne ženské huslistky. Klip dokonale mapuje ten jedinečný pocit, ktorého sa ako muzikant neviem nabažiť. Je to fenomén chvíle, ktorý by som popísal ako nekompromisný. Pred koncertom prípravy, očakávania, počas koncertu plný dom, výbuch energie, hudby, spevu, tanca. A dve hodiny po koncerte, už na svoju chvíľku slávy čaká zase niekto ďalší. Obraz má večné trvanie, divadlá majú svoje stále scény, ale koncerty, tie sú fenomenálne v tom, že kto v daný večer nepríde, prichádza o zážitok, ktorý už nikdy v živote nedobehne. Myslím si, že pieseň Pamäte sa na zobrazenie tohoto jedinečného fenoménu hodí dokonale, vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.

Počas československého turné sme sa v Brne zoznámili s Vojtom Palečkom, ktorý nám koncert v Brne nádherne spracoval. Po tejto skvelej práci som mu okamžite zavolal s tým, že mu ponúkam možnosť nakrútiť klip k piesni Pamäte z finálneho koncertu v Prahe vo Fórume Karlín. Ako bonus je v klipe vyobrazene aj požiadanie o ruku partnerky nášho ochrankára Jardu. V kapele sme sa zhodli, že z bezpečnostných dôvodov sa vlastnému ochrankárovi nehovorí nie. A dobrá správa je, že Janička povedala Jardovi áno, prezradil Igor Timko.