Nováčikom roka je Tian Moon

Nový rok 2024 odštartoval v znamení noviniek vo svete hudby. Ku známym interpretom v Illuminate, ktorými sú YaelAlya sa pridáva nový umelec, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Tian Moon.

Mladý interpret sa venuje hudbe už niekoľko rokov. Za ten čas si pripísal na konto zopár úspešných počinov, z ktorých stojí za zmienku, napríklad debutové EP Midnight, alebo skladba s Yaelom, Shiny Flakes. V roku 2021 sa zúčastnil televíznej show Československo má talent, v ktorej predstavil svoj singel Žijeme každý deň a postúpil do finálového výberu. Medzi jeho najčerstvejšiu tvorbu patrí EP Multiverse.

Novinka Voľný je po lyrickej stránke vyjadrením túžby, hľadaní svojho miesta a vnútornom pocite podeliť sa so svetom s kúskom samého seba. To isté by sa dalo povedať aj o vizuálnom spracovaní. Videoklip metaforicky zobrazuje cestu interpreta, pričom hudba, ktorá je jeho snom je vizuálne a významovo vykreslená symbolickým prenesením do automobilového sveta pouličných pretekov.

V skladbe Voľný som dal zo seba von chalana, ktorý mal veľký sen a uvedomoval si svoju silu a potenciál. Preto sa skladba volá Voľný. Je pre mňa špeciálna aj v tom, že sa žánrovo odlišuje od všetkého ostatného, čo som doteraz vytvoril. Keď som ju nahral, mal som v sebe pocit, že bude míľnikom v mojej kariére. To som ešte netušil, že ma osloví Illuminate a navrhne mi spoluprácu, ktorá mi dodá všetko to, čo mi doteraz chýbalo. Spolu s producentom Matejom Maxom Miklošom sme navyše prekopali refrén, ktorý zjednotil celý track. Skladba má za sebou silný príbeh so silným vizuálom a ja dúfam, že sa to bude páčiť, uzatvára Tian Moon.

Peter Zajíc / Illuminate
Renáta Tomášová / Warner Music