Novinka, ktorá zahreje

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, mladí umelci, ktorí sa prednedávnom usídlili v Bratislave, prichádzajú po úspechu na Bratislavských jazzových dňoch s výraznou intímnou skladbou Skies. Tá vznikla v spolupráci s Erikom Horákom.

Kristína a Jakub sú jediní muzikanti, ktorí priniesli do štúdia tlačenku. Kristína spievala a Jakub si ju krájal a jedol. Ale však nevadí. Keď sa o pár dní finalizoval mix, došli so srnčím gulášom. Prišli, dali si bundy na vešiak a začali jesť guláš. Ale však nevadí. Keď som dnes večer jedol makrelu, tak mi napadlo toto: dobrý zvuk vzniká jednoducho – treba mať dobrý song a dobrých muzikantov. Skies je krásny song a Kristína a Jakub sú najtalentovanejší hudobníci, akých som nahrával, zaspomínal si s nadhľadom Erik Horák.

Klip vznikol spontánne, počas cesty na jeden z koncertov dvojice, niekde pri Banskej Bystrici. Skladba je o tom ako sa veci menia a čas ide stále dopredu, ako to auto, v ktorom sedia.

Prvý nápad na Skies vznikol u Davida Hodeka v štúdiu. Nahrávali sme u neho iné skladby, ktoré pripravujeme. David si tuším odskočil naložiť perkelt, ktorý varila jeho mama, výborná kuchárka, no a my sme si medzitým nahrali nápad na túto pesničku na diktafón. O pár dní sme ju našli tak ako sme ju nahrali a rozhodli sme sa ju vydať. A to už je ten príbeh o Erikovi. Vzniklo to všetko z momentu pre moment a tak sme ju aj v momente vydali. Veríme, že sa bude páčiť, nádeja sa dvojica.