Nový album Desmod pokrstil Milan Lasica

Milan Lasica krstí nový album skupiny Desmod (Foto: René Miko / Zdroj: NK Factory)

Desmoďácky historicky prvý vinyl, platinová platňa a vzácny krstný otec! Tak vyzeral krst skupiny Desmod v bratislavskej Design Factory. Album Molekuly zvuku a jeho vinylovú podobu polial bublinkami Milan Lasica.

Nový hudobný počin nitrianskej kapely má od vydania veľký úspech, Kuly a spol. si za predaj prevzali platinovú platňu. Hit Nevrav mi aký som a ďalšie skladby z nového albumu zahrá kapela na mini turné, na ktorom na žiadosť fanúšikov zahrá koncerty v Nitre, v Bratislave a v Trenčíne.

V poslednom čase sa nám s pánom Lasicom križovali cesty, v televízii a na akciách. Stretli sme sa na deviatich vystúpeniach v Manéži Bolka Polívku, on tam bol hosť a my sme tam spievali. S malou dušičkou sme sa ho opýtali a pán Lasica súhlasil, prezradil Mário Kuly Kollár, líder skupiny Desmod.

Maestro Lasica text pre skupinu Desmod zatiaľ nenapísal, ale vraj im venoval zbierku svojich básní. Vinyl je úžasná vec, ja si na to samozrejme dobre pamätám, ja si dokonca pamätám aj šelakové platne. Je to pekný darček, nikto to nebude kupovať, ale darček je to krásny, s úsmevom povedal Milan Lasica.

Za predaj albumu si Desmod z rúk Mariána Šokyho z firmy Spinaker prevzali platinové platne, ktorými odmenili aj celý tvorivý tím a manažérov kapely. Deviaty radový album Desmodu si vyžiadali fanúšikovia. Molekuly zvuku obsahujú 11 skladieb, vrátane duetu s českou skupinou Jelen. Na albume sa podieľali všetci členovia skupiny. Texty písal Kuly spolu s producentom Martinom Cibulkom.

Kapela sa musí posúvať, pretože inak by sme boli stále rovnakí. Niektoré piesne sú trochu návratom k starším veciam, dynamikou, kadenciou, melodikou. Ale posúvame sa hlavne vo zvuku, máme klávesáka, ktorý prináša nové zvuky. Svet sa hýbe, vznikajú nové kapely vo svete a my chceme byť zaujímaví pre nášho poslucháča, tvrdí Kuly a dodáva: Myslím si, že tento album je zmes rocku a elektroniky. Už to nie je len veľa gitár, bicie a basa. To je síce rockový základ a my sme teraz pribalili aj elektroniku. Po prvýkrát sme spolupracovali s externým textárom Vladom Krausom, ktorý napísal pesničky Čierna skrinka a baladu Vŕba.

Hit Nevrav mi aký som a ďalšie skladby z nového albumu zahrá kapela na mini turné, na ktorom na žiadosť fanúšikov zahrá koncerty v Nitre, v Bratislave a v Trenčíne. Ozývali sa nám fanúšikovia, že prečo sme na turné vynechali niektoré mestá. Tak sme sa rozhodli pridať koncerty v Bratislave, v domovskej Nitre a v Trenčíne. Pasuje nám to aj číselne. Tretí mesiac, tri koncerty a dátumy 3, 13 a 23. Tešíme sa na koncerty, prinesieme aj vinylovú platňu, odznaky a tričká, neskrýva radosť Kuly.

Desmod Molekuly zvuku Tour 2018
03.03.2018 PKO Nitra
13.03.2018 MMC Bratislava
23.03.2018 Piano Club Trenčín