Nový zvuk na scéne – The Next Regime

Česko-slovensko americký mix popu a elektroniky. Pätica totálne odlišných figúr. Rôzne svety spojené spoločnou láskou k hudbe a podobným videním sveta. Ich zmysel pre humor sa prelína hudbou a celým ich životom – radšej ich neberte veľmi vážne, ale neprehliadajte ich.

Dominik Feri je jeden z najznámejších českých influencerov a najmladší poslanec v parlamente. So Slovákom Mirom Mrázom, bratmi Jiřím a Martinom Ďurovičovcami a americkým hudobným producentom Ianom Kelovskym sa stretli v Prahe a založili kapelu The Next Regime. Prečo si práve český nádejný politik založil kapelu ďalší režim? Má snáď niečo za lubom?

Iana sme vzali do kapely hneď z niekoľkých dôvodov. Nie len že ho máme radi ľudsky, ale je aj hudobne nadaný. Produkoval hudobníkov ako Sun Flower Caravan, Justin Lavash, Dan Reed. Spolupracoval tiež na projektoch hudobných interpretov ako Anna K, Wanastovy vjeci, Čechomor, či Helena Zeťová. Za zmienku stojí aj to, že mu neodolá žiadna žena. Aj keď to by sa dalo povedať aj o našom frontmanovi Mirovi. Teda jemu skôr žiadna žena neunikne. Keďže v Čechách a na Slovensku patrí medzi esá v castingu, oslovili sme ho, či by nám našiel spevácky nadaného frontmana, ktorý by mal byť taký a onaký. Nakoniec Miro prišiel s tým, že nikoho takého nenašiel, ale vlastne ani hľadať nemusel, pretože je to práve on, koho hľadáme. Zatiaľ toho ani veľmi neľutujeme, tak uvidíme. Poznáme sa zo spoločenských akcii, preto je Miro v klipoch tak autentický, hovorí Jiří Ďurovič.

Miro Mráz je Slovák niekoľko rokov žijúci v Prahe a pracujúci vo filmovej brandži. Na Slovensku vyštudoval konzervatórium, neskôr účinkoval v divadlách, seriáloch, či napríklad v muzikáli Fontána pre Zuzanu. Neskôr sa dostal spred kamey za kameru a založil si castingovú agentúru Castingofka, s ktorou obsadzuje známe české filmy a reklamy. Príležitostne ho môžete vidieť v menších úlohách v rôznych filmoch, je to jeho hobby. Spolupracoval tiež so zoskupením S Hudbou Vesmírnou a účinkoval v Je Nám Teplo, je za videoklipom Liny Mayer – This Time, či režíroval videoklip Richarda Müllera – Adieu Adele. Na starosti si vzal aj video produkciu videoklipov kapely.

The Next Regime, medzinárodná kapela so slovenskými textami, ako prvý prinášajú videoklip k singlu V raji, ktorý vypovedá o dekadencii klubovej scény. Natáčanie prvého videoklipu sa obišlo bez komplikácii, dokonca sa skončilo skôr ako sa očakávalo, čo sa pri natáčaní tak často nestáva. Ako hovorí kapela: V tomto prípade to bola aj škoda, lebo sme tam mali krásne tanečníčky a herečky.

Až tak hladko to ale nešlo s natáčaním druhého videoklipu Hudba v nás, ktorý odpovedá realite viac, ako si len divák môže myslieť. Scenár musel režisér upravovať doslova a do písmena za jazdy, nakoľko Dominik mal po piatkovej noci virózu a kapela sa pri natáčaní musela zaobísť bez neho. Zatiaľ čo sa Dominik liečil, kapela si užívala epický deň.

Zatiaľ čo je Jirka taký najviac spoľahlivý, trošku posh zrelý týpek, ktorý na všetko dohliadne, Miro je trošku neriadená strela. Náš vedecký pracovník Martin sa zaoberá vodíkovými a membránovými technológiami a je úžasné pozorovať, ako svoj inovatívny analytický prístup prenáša do hudby, polemizuje Ian.