O šansón Müllera, Kocába a Soukupa je obrovský záujem

Odštartovalo spoločné turné troch legiend Richarda Müllera, Michaela Kocába a Ondřeja Soukupa. Pre obyvateľov východného Slovenska majú dobrú správu, do tour mapy pribudol koncert v Snine. Program je zostavený z nádherných skladieb, z ktorých mnohé sa stali hitmi, ale aj z menej známych šansónov. Skladby S cizí ženou v cizím pokoji, Rozeznávam, V penziónu svět, či Milovať teba pozná azda každý fanúšik česko-slovenského popu, no majstri sa tešia najmä na piesne, ktoré až tak často na pódiách nehrávajú. Sú si však istí, že fanúšikov očaria.

Osobne sa najviac teším na pesničky, ktoré sme na koncertoch v minulosti nehrali a je ich v programe dosť. Podľa mňa sú krásne a je na čase, aby som zaspieval aj niečo iné z mojej doterajšej tvorby. Avšak, samozrejme, nebudú chýbať ani hity, bez tých to jednoducho nejde. Teším sa na Michaela aj na Ondřeja, sú to perfektní chlapi, s ktorými je radosť pracovať. Pomedzi spev budeme aj rozprávať, bude to celé spontánne, teší sa Richard Müller.

Neviem, či Richard úplne vie, čo riskuje, pretože my máme s Ondřejom veľmi veselý vzťah k životu. A ak budeme rozprávať, môže sa stať, že sa budeme smiať až príliš, vtipkuje Michael Kocáb.

Trojica spolu absolvuje vyše 30 koncertov po Česku a Slovensku. Pre veľký záujem pridávajú ešte jedno mesto na východe Slovenska – Sninu, kde sa zastavia na Mikuláša, teda 6. decembra. Všetci sa veľmi tešia, i keď Ondřej Soukup cíti aj veľký rešpekt. Je síce uznávaným hudobníkom, no na pódiách až tak často nestáva.

Bol som trochu zmätený, ale aj príjemne prekvapený, keď ma oslovili. Každopádne sa mi toto zoskupenie veľmi páči, pretože si myslím, že máme k sebe ľudsky aj intelektuálne veľmi blízko. A ak si umelci rozumejú, publikum to cíti a ocení. Verím, že to všetko vypáli naozaj výborne, uzatvára Ondřej Soukup.

ŠANSÓNY A INÉ PIESNE TOUR
Richard Müller – Michael Kocáb – Ondřej Soukup:

24.09. Ružomberok
25.09. Martin
27.09. Rožňava
28.09. Lučenec
29.09. Banská Bystrica
07.10. Senica
08.10. Trnava
09.10. Nitra
11.10. Nové Zámky
12.10. Komárno
13.10. Bratislava
18.11. Prievidza
19.11. Topoľčany
20.11. Piešťany
23.11. Žilina
24.11. Trenčín
02.12. Prešov
03.12. Poprad
04.12. Spišská Nová Ves
06.12. Snina
07.12. Michalovce
08.12. Košice