Oceán bude krstiť na Slovensku

Česká skupina Oceán a Rakovicky, projekt speváka a producenta Mareka Rakovického, pokrstia svoje albumy spoločne. Krstným otcom bude spevák Dan Bárta. Dvojkoncert spojený s krstom sa uskutoční v stredu 20. marca 2019 v Hopkirk Clube v Bratislave.

Oceán, jedna zo zásadných kapiel druhej polovice 80-tych a začiatku 90-tych rokov v bývalom Československu dáva po dvojročnej odmlke opäť o sebe vedieť. Femme Fatale je aktom čistého milovania, animálny album plný nehy, nadčasového zvuku producenta Armina Effenbergera, filozoficky pretkaných textov Petra Honsa a dušou nabitý spevom éterickej Jitky Charvátovej. Desať nových skladieb poteší nielen ortodoxných fanúšikov, ale cestu si nachádza aj k celkom novému publiku.

Rakovicky je projekt skladateľa, speváka a producenta Mareka Rakovickeho. Debutový album Cicero je progresívno popová nahrávka vyvolávajúca zasnené emócie s ambientno-elektronickými prvkami. Album vznikal počas troch rokov na rôznych miestach sveta. Názov Cicero nemá nič spoločné s rímskym filozofom, ide o štvrť v Chicagu, kde vzniklo viacero skladieb.

Krstným otcom bude fenomenálny český spevák Dan Bárta, ktorý sa na krste rovnako nevyskytne náhodou: Oceán je skrátka kult a som rád, že na novo premazané kolečká šlapú minimálne rovnako dobre ako tomu bolo v minulosti.

Netradičné spojenie krstu dvoch kapiel vysvetľuje Marek Rakovický: Oceán ma za sebou históriu, ktorá na mne zanechala svoj depešácky odtlačok a ja si veľmi vážim, že budeme na spoločnom koncerte krstiť naše albumy a opäť sa stretneme.

 Jitka Charvátová s úsmevom dopĺňa Marekove slová: Ešte síce nemáme spoločný song, ale už krstíme, tak som si istá, že spoločná pieseň je len otázka budúcnosti.

Krst bude súčasne dvojkoncert oboch kapiel. Po koncerte bude možné nové albumy zakúpiť, nechať si podpísať a zabaviť sa na Indietronica Session v podaní DJ-ov Diabla, Krta a Gabriela. Hudobný večer sa bude konať v Hopkirk Clube na Karpatskej 2 v Bratislave.