Okolo tejto speváčky sa točí celý Vesmír

Speváčka Barbora Piešová prichádza s druhou singlovou ochutnávkou s názvom Vesmír z jej debutového albumu Som flegmatik, ale optimista, ktorý vyšiel pred pár dňami. Skladbou chce ľuďom odkázať, že sa dá od života vyťažiť oveľa viac, ako len nudný stereotypný život.

Videoklip speváčka natočila v priebehu troch dní, keď sa rozhodla s tímom obehnúť desať rôznych miest, pamiatok a prírodných zaujímavostí Slovenska. Dala som anketu na Instagram a ľudia nám poradili, kam sa máme ísť pozrieť, aby sme vo videu ukázali miesta, o ktorých možno mnohí ani nevedia, že sa nachádzajú práve v našej krajine. Verím, že sme vybrali tie správne tipy, ozrejmila výber miest, ktoré možno vidieť v klipe a necháva na ľuďoch, či ich spoznajú.

Debutový album Som flegmatik, ale optimista nahrávala speváčka v priebehu leta s partiou hudobníkov a spoluautorov zo seredského štúdia Randal Group Production. Na väčšine piesní sa mladá speváčka spolupodieľala autorsky – textovo aj hudobne. Na svoj debutový album zaradila okrem prvého singlu Dážď a ďalších noviniek aj cover verziu piesne Milovanie v daždi od Richarda Müllera, v ktorej si zaspievala s Mariánom Čekovským a nechýbajú ani žánrovo pestré featuringy s českým spevákom Michalom Šafratom a hip hopermi zo skupiny Moja Reč. Album uzatvára bonus v podobe anglicky spievanej skladby, ktorej text napísal Ivan BičBarbora je veľmi talentovaná a pracovitá. Počas nahrávania sa veľmi veľa vecí menilo  a práve ona bola často iniciátorkou týchto zmien. Zároveň však pohotovo reagovala na všetky rady, podnety, ktoré sa týkali zmien textov, frázovania alebo samotného spevu. Bola radosť s ňou spolupracovať, vyjadril sa k nahrávaniu Zoli Tóth.

Talentovaná slovenská speváčka Barbora Piešová sa do povedomia ľudí dostala ako posledná víťazka Česko-Slovenskej SuperStar. Spevu sa začala venovať ako deväťročná a už ako dieťa zbierala rôzne ocenenia na speváckych súťažiach. Okrem toho sa venovala aj hre na gitare a klavír. Po súťaži jej vyšiel album Barbora Piešová Superstar s kolekciou nahrávok, ktoré v najsledovanejšom programe prvého polroku 2020 zazneli v jej podaní.