Okúste Mateja Koreňa Na dotyk

Autor foto: Katarína Acél

Matej Koreň, spevák, skladateľ, textár, tvorca videoklipov prichádza s ďalším slaďákom. Láska, nekonečná, nevyčerpateľná téma básnikov, sochárov, maliarov, tvorcov hudby, skrátka všetkých budí či už umelcov alebo aj neumelcov. Výnimkou nie je ani slovenský trubadúr, tvorca slaďákov, absolútne však nie presladkých – Matej Koreň. Sympatický mladý muž v pomerne krátkom časovom slede ponúka svoj tretí singel, rovno s videoklipom, ako si už zvykáme, tentoraz s názvom Na dotyk. Producentom je opätovne osvedčený Shadowkey, s ktorým Matej spolupracoval aj na predchádzajúcich skladbách.

Úvodný verš končí slovami- špeciálna láska, naozaj bola taká tá, ktorá je predlohou piesne? Bola špeciálna, volala sa Katarína, tvorili sme pár po súťaži Superstar – spúšťa lavínu spomienok na lásku, ktorá Mateja Koreňa inšpirovala k vzniku piesni Na dotyk a pokračuje: S odstupom času som vyhodnotil, že ma poznačila veľmi pozitívne. Asi toľko k tomu.

Vo videoklipe sa objavia aj vášnivé horúce bozky, ktoré ku každej láske patria, no Matej Koreň neoslovil Katarínu na účinkovanie vo videoklipe. Neviem, či by bol toto najvhodnejší spôsob stretnutia s ex, hovorí so smiechom spevák. Rozhodne som chcel v klipe účinkovať a byť aj vykonávateľom bozkov, samozrejme som zvažoval koho osloviť. Nakoniec si so mnou zahrala moja dlhoročná kolegyňa, kamarátka, herečka Silvia Holečková, hráme spolu v kapele, tvorili sme spolu pár aj v muzikáli Rent. Takže nebolo to nepríjemné, nasmiali sme sa, ale jednoduché to rozhodne nebolo! Ako herečka Silvia nemala problém prijať ponuku, paradoxne Matej mal oveľa väčší problém s bozkávaním, nakoľko nie je herec, situácia intimity pred kamerou nie je pre neho úplne štandardná a jednoduchá.