Old School Brothers z New Yorku

Bruise so svojou tanečnou skupinou Old School Brothers, v spolupráci so speváčkou Barborou Švidraňovou predstavujú svoj prvý autorský videoklip I Just Can´t Stop Dancing. Svoju tanečnú novinku sa rozhodli natočiť priamo v New Yorku, kde sa zrodili ich obľúbené žánre hip hop a break dance.

Vzhliadali sme k skupine Rock Steady Crew, ktorá bola prvou break dance skupinou na svete, ktorí spievali aj točili tanečné videoklipy. Keďže sme break dance skupina, ktorá vyrastala na hip hope a dodnes ním žijeme, tak New York bolo jednoznačné rozhodnutie, hovorí Bruise, líder Old School Brothers.

Výnimočnosťou však nekončíme pri New Yorku, v skladbe môžeme počuť aj premiérový autorský rapový part najúspešnejšieho člena skupiny Miroslava Žilku alias Bruisa.

Prvý impulz k rapu aj tancu bol DJ Bobo v roku 1994. Vtedy som si písal jeho rapové texty, aj keď som vôbec nevedel po anglicky, čiže ako som počul, tak som si ich aj písal a následne rapoval (smiech). Neskôr som sa angličtinu naučil a vždy som si rád len tak pre seba rapoval jeho skladby. Potom moja cesta išla tanečným smerom a ďalší vážny impulz prišiel minulý rok pri príprave televízneho čísla s našou young generation, kde som zložil krátku rap slohu. Prišli skvelé ohlasy a tak som si povedal, že zložím celý song. A podarilo sa, spomína Bruise.