Olly Murs sa mierne stráca na svojej hudobnej ceste

Britský spevák Olly Murs sa zjavne ocitol na križovatke, na ktorej sa chcel jednak vydať novým smerom a jednak mal chuť rekapitulovať. Výsledok je tohto britského speváka. To na základnom CD a vinylovej LP platni. Deluxe verzia prináša o dva dve skladby na každom disku navyše.

Najväčším problémom Mursovej novinky You Know I Know je práve to tápanie na rázcestí. Akoby ani on sám nebol dostatočne presvedčený o sile nového materiálu natoľko, aby ho ponúkol ako samostatný, ale radšej mu pohodil poistné lano v podobe skladačky svojich zásadných hitov, ktoré sám vybral.

Faktom totiž ostáva, že pri nových piesňach Ollyho Mursa nebadať príliš veľký posun vpred a pri počúvaní nahrávky sa môže zdať, akoby išlo o piesne, ktoré v podstate vznikli na jeho predchádzajúci album, iba tam na ne neostalo miesto, alebo potrebovali trochu viac doladiť.

Nahrávku uviedol filmový singel Moves, na ktorom participoval raper Snoop Dogg a ide o filmovú pieseň z pokračovania komédie Johnny EnglishRowanom Atkinsonom v hlavnej úlohe. S trochou uštipačnosti sa dá povedať, že Murs využil príležitosť a na vlne záujmu o túto skladbu, spojenú samozrejme s premiérou filmu, prišiel s novým materiálom.

Pravdou však ostáva, že medzi trinástimi zvyšnými piesňami (na recenziu sme použili deluxe verziu albumu, i verziu na vinylovej platni) vytŕčajú tak maximálne ešte dve skladby. Aktuálny singel Excuses, ktorým sa však spevák snažil priblížiť svojmu doteraz najväčšiemu hitu Dear Darlin´ a asi najvýraznejšia skladba s názvom Maria. Tá je bezpochyby najväčším prekvapením albumu, pretože Murs v nej odvážne (hoci stále s prihliadnutím na maximálnu možnú komerčnosť) mení žáner na latino. Treba však uznať, že práve v tejto skladbe znie maximálne sebaisto a keby k nahrávke prizval napríklad Rickyho Martina, mohol si aspoň na chvíľu pohodlne otvoriť dvere smerujúce k hispánskemu trhu.

Vzhľadom k tomu, že prácu Ollyho Mursa sledujem od samotného začiatku jeho kariéry, hovorí sa mi veľmi ťažko, že zvyšok albumu je v podstate viac či menej únosná vata, ktorá síce nijako neurazí, ale žiaľ, ani ničím neprekvapí.

Ako som spomínal v úvode, album vyšiel v niekoľkých verziách, čím sa Olly Murs aspoň osvedčil ako dobrý obchodník. Platňa You Know I Know sa však môže pochváliť i jedným prvenstvom. Konkrétne, je to prvá nahrávka Ollyho Mursa vychádzajúca na vinylovej platni. Konkrétne tá časť s novými pesničkami. Kompiláciu s hitmi síce majiteľ LP platne získa tiež, ale žiaľ iba na priloženom CD. Bohužiaľ, v tomto prípade by som radšej bral vinylový dvojalbum najväčších hitov. Tak snáď nabudúce.

Pavol Božík
60%

ZOZNAM SKLADIEB (OLLY MURS – YOU KNOW I KNOW / LP + CD):
LP:

Moves (feat. Snoop Dogg)
Go Hard
Love Me Again
Excuses
You Know I Know (feat. Shaggy)
Feel The Same
Somebody New
Mark On My Heart
Take Your Love
Maria
Talking To Yourself
Younger

CD:
Dance With Me Tonight
Troublemaker (feat. Flo Rida)
Up (feat. Demi Lovato)
Heart Skips A Beat (feat. Rizzle Kicks)
Dear Darlin´
Wrapped Up (feat. Travie McCoy)
You Don´t Know Love
Kiss Me
Please Don´t Let Me Go
Thinking Of Me
Unpredictable (with Louisa Johnson)
Grow Up

Vydavateľstvo: Sony Music
Rok vydania: 2018
Celkový čas: 37 minút (LP) & 40 minút (CD)
Počet piesní: 12 (LP) & 12 (CD)