Olympic ide ako vlak, čo nikde nestojí

Skupina Olympic oslávi budúci rok úctyhodné výročie – 60 rokov existencie. Takým jubileom sa doposiaľ nepýšila v histórii českej hudobnej scény žiadna kapela. Pre svojich fanúšikov pripravila skupina pri tejto výnimočnej príležitosti niekoľko veľkých prekvapení – exkluzívny 5LP box, muzikál, poštovú známku, eurobankovku i narodeninové turné.

Domovské vydavateľstvo Olympicu, Supraphon, pripravilo prísne limitovaný, individuálne číslovaný kartónový 5LP box. Výpravná edícia Olympic 60 obsahuje 60 zásadných piesní skupiny. Fanúšikovia sa môžu tešiť na 5 pestrofarevných vinylov, 5 retro podpiskariet, historický plagát, súčasný plagát, fotoknihu v LP rozmere, podrobnú históriu kapely v booklete a prepis zvuku v Hi-Res kvalite. Luxusný 5LP box pokrstil bývalý futbalista Antonín Panenka.

Tohtoročná osemdesiatka Petra Jandu a budúcoročná šesťdesiatka Olympicu inšpirovali pražské Divadlo Broadway k novému muzikálovému predstaveniu Okno mé lásky. Dnes už nesmrteľné songy sprevádzajú  dramatické osudy imaginárnych postáv – nejde teda o príbeh konkrétneho speváka, muzikanta či kapely. Originálne nahrávky z rovnomenného muzikálu vychádzajú na 2CDvinylovej LP. Kolekcia 26 skladieb na CD a 12 na LP predstavuje (až na jedinú výnimku) prierez autorskou tvorbou Petra Jandu od polovice 60. rokov až do súčasnosti.

Česká pošta uviedla tento rok na jeseň do predaja komplet známok 60 rokov skupiny Olympic. Kolekcia 25 známok s 12 rôznymi motívmi pripomína bohatú históriu najdlhšie hrajúcej českej rockovej skupiny. Autorom grafickej úpravy emisie je Tomáš Říha. Vydanie známok je súčasťou bohatého programu osláv jubilea skupiny rovnako ako novovzniknutá eurobankovka s aktuálnym motívom Olympicu.

Fanúšikovia budú mať možnosť vychutnať si svoju obľúbenú kapelu na Respect Tour Olympic 60 – Vlak, co nikde nestaví v Česku i na Slovensku. Turné sa začne už 18. novembra koncertom v pražskej Lucerne. Vstupenky sú v predaji na webstránke skupiny. Dovtedy si priaznivci tejto legendárnej kapely môžu skrátiť čakanie novým videoklipom k legendárnej piesni Vlak, co nikde nestaví.