Olympic stále oslavuje

Kapela Olympic, jedna z najlegendárnejších českých rockových skupín, oslavuje tento rok významné jubileum. Neuveriteľných šesťdesiat rokov existencie tejto ikonickej formácie vyvrcholí nezabudnuteľným koncertným finále, ktoré sa uskutoční v decembri v pražskej O2 aréne. Po viac než ročnom putovaní koncertnými sálami a štadiónmi s programom venovaným šiestim dekádam hudobného odkazu Olympicu, bude tento významný míľnik oslávený vo veľkom štýle, tak ako si táto legendárna kapela i jej fanúšikovia zaslúžia.

Srdcom narodeninových osláv je kolekcia 5CD, ktorá prináša spomienku na najväčšie hity a kľúčové piesne z celej histórie Olympicu. Výnimočná kompilácia oficiálne vyšla vo vydavateľstve Supraphon a obsahuje symbolických 60 piesní, ktoré sú doplnené o aktuálnu verziu skladby Vlak, co nikde nestaví. Edícia je k dispozícii v atraktívnom kartónovom balení s piatimi rôznofarebnými CD v samostatných obaloch, nadväzujúc na vypredanú vlaňajšiu limitovanú edíciu 5LP. V rámci tohto projektu bol venovaný špeciálny dôraz na zvukový remastering, zachovanie pôvodného hudobného ducha a prenesenie textov i fotografií do výpravného 32-stranového bookletu.

Výber skladieb na tomto komplexnom hudobnom titule zahŕňa starostlivú selekciu piesní zo všetkých personálnych i štýlových premien Olympicu, čo umožňuje nahliadnuť do obdivuhodného hudobného vývoja kultovej kapely. Celková dĺžka kompilácie presahuje tri hodiny plné hitov, ktoré oslovili a stále bavia nadšených poslucháčov naprieč generáciami.

Kompilácia Olympic 60 v číslach:

  • 60 rokov existencie
  • 60 hitov v kompilácii + bonus
  • 5 rôznofarebných CD v balení
  • 32-stránkový booklet s fotografiami a textami
  • viac než 3 hodiny hudby