Ondřej Ruml vydal neobvyklý album

Český hudobník, spevák a herec Ondřej Ruml nahral nový album Zapomenutý příběh. Nejedná sa však o tradičný album. Piesne Zdeňka N. Bričkovského spolu s najznámejšou  koledou Narodil sa Kristus Pán pretkané sprievodným slovom Boleslava Polívku, ako črepiny skladajú dnes už trochu zabudnutý príbeh.

Zapomenutý příběh však rozpráva nielen o narodení Ježiška v Belehéme, ale aj o tajomnom zrodení žiarivého Svetla v nás. To Svetlo sa v nás môže rozsvecovať každý deň – drobnými dobrými skutkami, láskou k druhému človeku…, hovorí autor piesní Zdeněk N. Bričkovský a naznačuje, že sa ľudia môžu týmto príbehom inšpirovať po celý rok a nielen cez Vianoce.

Na tých piesňach ma hneď niečo zaujalo. Bola to jednoduchosť a čistota, ktorú vlastne už dlho hľadám. Hľadám obyčajnú pesničku. A tu ich bolo hneď desať, vyznáva sa Ondřej Ruml a dodáva, že hneď pochopil, že mu neostáva nič iné, ako všetko naspievať s absolútnou pokorou a láskou k danému príbehu.

Nápadité aranžmány dodal hudobný skladateľ David Rotter, ktorý Ondřeja na tento projekt oslovil. Okrem detského zboru Iuventus, Gaude! z Jablonca nad Nisou sa na nahrávke podieľali muzikanti, s ktorými Ondřej Ruml spolupracoval už na predchádzajúcich  projektoch.

Spevák, hudobník, herec Ondřej Ruml patrí k istotám českej hudobnej scény. S albumom Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nielen poslucháčov, ale aj hudobných kritikov, ktorí ocenili citlivý a zároveň osobitý prístup k úpravám piesní, ktoré mnohí považujú za nedotknuteľné.

Na ďalšom projekte, a cappella albume Nahubu (2016) úplne potvrdil svoje spevácke a výrazové schopnosti, svoju muzikálnosť a bohatú výrazovú škálu. Zdeněk N. Bričkovský je český filmový, televízny a divadelný režisér, scenárista, kameraman a producent. Na tomto albume sa predstavuje ako skladateľ a textár. David Rotter je etablovaný hudobník a skladateľ, hlavne filmovej a scénickej hudby.