Opatovského najtanečnejšia

Robo Opatovský púta od začiatku tohto roka pozornosť hneď niekoľkými novinkami. Po viac než roku príprav vydal v marci album Nie som ideálny chlap, s postupne predstavovanými skladbami z neho žne jeden úspech za druhým, jeho nový projekt Babské jazdy prekonal všetky očakávania a kým sa naplno vrhne do letného koncertovania, stíha vypustiť do sveta ďalší singel. A ten má, podľa spevákových vlastných slov, hneď niekoľko jedinečností.

Moji fanúšikovia už dobre poznajú pesničky z nového albumu a preto, keď som dal na sociálnych sieťach otázku, či by chceli videoklip k skladbe Nie som ideálny chlap, okamžite prišla zhoda, hovorí hudobník, ktorý je po rokoch na scéne slovenskou hudobnou stálicou. Táto skladba sa pritom od predchádzajúcich hitov Muž a žena, Po čom ženy túžia, Ruku na srdce či ostatnom singli Šťastná značne líši. Je veľmi energická, rytmická a tancujú na ňu i chlapi. Pamätám si, keď som koncom minulého roka pozval k nám domov na návštevu rodinu aj priateľov a presne túto pesničku som v obývačke poriadne vypeckoval. Po pár minútach sme na ňu tancovali všetci, hovorí s nadšením Robo Opatovský.

Okrem toho, že táto pieseň je podľa Roba Opatovského tou najtanečnejšou, akú kedy vydal, dominantné postavenie v jeho bohatom repertoári má i samotný videoklip: Zastrešil ho divadelný a filmový režisér Valo a musím povedať, že po tom, ako mi predostrel svoje vízie, ostal som na okamih v šoku. Pripadal som si ako Belmondo, ktorý nebezpečné kúsky točil bez kaskadéra a ja som sa pri jednej scéne ocitol v totožnej pozícii, priznáva spevák, ktorý si miestami položil otázku, či sa režisér nezbláznil, pretože ten speváka obsadil nielen do hlavnej úlohy, ale v deji mu pridelil aj jednu akčnú scénu.

Videoklip sme nakrúcali dva dni, čo bola pre mňa absolútna novinka. Touto cestou ďakujem aj herečke Miške Noskovičovej, ktorá v prípravnej fázy videoklipu dostala  nápad, že je zbytočné zháňať k nej herca, keď toho nedokonalého chlapa môžem vierohodne zahrať ja. Až jednotlivé scény, v ktorých nechýbali rozhádzané ponožky po celom byte, chlapík v bare na párty, zatiaľ čo ho manželka čaká doma pri sviečkach a dobrej večeri, ma utvrdili v tom, že to so mnou nie je až také zlé, hoci vôbec netvrdím, že som ideálny, smeje sa Robo Opatovský.

Aj nadchádzajúce leto sa bude pre obľúbeného speváka Roba Opatovského niesť v znamení koncertov. Okrem celej škály mestských či kultúrnych podujatí, kde vystúpi so svojou kapelou, organizuje i vlastné koncerty a pracuje taktiež v prípravách tých vianočných. V rámci nich vystúpi aj s nemenej populárnou kapelou Fragile. Už teraz však premýšľa aj nad pokračovaním projektu Babské jazdy, ktorý sa stretol s nanajvýš pozitívnymi ohlasmi. Avizuje ich pokračovanie, no s iným názvom a inou cieľovou skupinou. Nechajme sa prekvapiť.

Mgr. Andrea Čurná