Opatovský prežíva s Hilmerovou Lásku vianočnú

Autor foto: René Miko, Zdroj foto: Propaganda House

Robo Opatovský predstavuje ďalší singel z úspešného albumu Vianočné duetá. Skladbu Láska vianočná naspieval s nežnou Monikou  Hilmerovou. Obľúbená herečka očarila Roba a jeho dcéru Hanku v rozprávke Popoluška a bolo rozhodnuté, s kým chce spevák a skladateľ naspievať duet. Presvedčiť Moniku však pre jej zaneprázdnenosť nebolo jednoduché, no keď si skladbu vypočula, rozhodla sa, že ide do toho.

„Táto skladba je staršia, vznikla pred dvoma rokmi, akurát som nebol úplne rozhodnutý, s kým ju naspievam. Vyriešila to náhoda. Našej dcérke sme kúpili DVD Popolušky, na ktorom úplne úžasne naspievala Popolušku Monika Hilmerová a bolo rozhodnuté. Do skladby sa mi nikto iný lepšie nehodil. Prehovoriť Moniku ale nebolo úplne jednoduché. Dostal som vyjadrenie, že je to síce krásna skladba, ale že už dlho nespievala a vraj ju nechce pokaziť. No ale nakoniec sa mi Moniku podarilo dostať do štúdia, kde sme spolu s Oľgou Záblackou úžasne spolupracovali na Monikinom výraze a celkovom speváckom prejave. Výsledok je fantastický, Monika dala do skladby herectvo, nehu, lásku, pokoj a vianočno-zimnú atmosféru,“ vraví Robo Opatovský.

Text k skladbe napísala Oľga Záblacká a Robo tvrdí, že pri nahrávaní cítil, ako sa s Monikou na chvíľu do seba zamilovali. Sväto-sväte však ubezpečuje, že išlo len o platonické vzplanutie v pesničke, keďže Monikin manžel Jaro Bekr je jeho kamarát. Obľúbená herečka so smiechom pridáva vlastnú verziu vzniku piesne.

„Robo ma prizval zaspievať si s ním na CD, čo ma potešilo, ale keďže sa momentálne spevu príliš nevenujem a bola som dosť zaneprázdnená, tak som si nebola istá. Navrhla som mu, že to len skúsime pri klavíri a uvidíme, či to niekedy aj nahráme. Nakoniec sme to pri stretnutí rovno nahrali, takže na váhanie už nebol priestor. Roba poznám už dávno, takže to bolo naozaj priateľské a v štúdiu bolo fajn aj vďaka milému zvukárovi a textárke Oľge Záblackej. Dúfam, že tá pieseň niekoho príjemne vianočne naladí svojou nežnou atmosférou,“ dodala Monika Hilmerová.