Opatovský s Bystríkom vyrazili Na kopce

Slovenský spevák a skladateľ Robo Opatovský odštartoval Šťastné a Veselé Tour, ktoré podporil videoklipom ku skladbe Na kopce!, ktorý je inšpirovaný filmom S tebou mě baví svět.

Spevákov minuloročný album Šťastné a Veselé, ktorý mal mimoriadny úspech, sa dočkal aj svojho vinylového vydania. Je to taký môj osobný umelecký posun. Povedal som si, že album, ktorý vyšiel minulý rok, ktorý som nahrával aj so symfonickým orchestrom a viacerými hosťami, mal úspech aj za situácie, aká vtedy bola, a pesničky sa vydarili, tak si to zaslúži, povedal spevák a doplnil, že skladby prešli novým masteringom a zmestilo sa ich tam všetkých dvanásť. Vrátane skladby Na kopce!, ktorú nahral spoločne s Bystríkom.

Videoklip nakrúcali ešte v januári tohto roka. Aby mal tú správnu atmosféru, bolo potrebné, aby bolo dostatočne nasnežené. Hneď po Silvestri sme mali ísť na pár dní do Oravského hája, ale vtedy nebol sneh. Čakali sme teda, kým nasneží. No potom prišiel druhý extrém, kedy bolo mínus dvanásť stupňov Celzia a pán režisér sa rozhodol, že v jednej scéne pôjdem do vody. Do zamrznutého jazera sme vysekali štvorec, do ktorého som sa ponoril, pričom nezbedné detská mi zobrali šaty a musel som ich naháňať, prezradil spevák.

Tento rok čaká fanúšikov Roba Opatovského, ktorý má na konte najviac vianočných albumov spomedzi slovenských interpretov, až štyri, opäť aj vianočné turné. Každý koncert v rámci turné odštartujeme skladbou Šťastné a veselé. Je tam atmosféra, tanec a aj detský zbor. Prídu fantastickí hostia a odohráme moje vianočné klasiky ako Vianočná pošta, Čas sviečok, ale aj novinky Poďme si priať, Na kopce!, prezrádza spevák.

Šťastné a Veselé Tour
(najbližšie koncerty)
03.12. Tatranská Lomnica
04.12. Košice
05.12. Trenčín
09.12. Bardejov
11.12. Topoľčany