Pam Rabbit tancuje k súdnemu dňu

Pieseň DM Friends ležala Pam Rabbit v šuplíku už nejaký čas. Text piesne začala skladať s kamarátom Michaelom Nováčkom, finálnu podobu doladila ako obyčajne s Filipom Vlčkom. Veľkým otáznikom bol refrén, pre ktorý chcela pôvodne napísať slová. Nakoniec si uvedomila, že táto časť môže zostať prázdna.

Tento song som mala skrytý v projektoch možno dva roky a jedného dňa, keď som nevedela nájsť múzu, tak som začala preklikávať staré projekty a vyskočilo na mňa toto, vysvetľuje. Mladá speváčka a skladateľka arménskeho pôvodu bola nominovaná aj na tohtoročné Ceny Anděl a patrí k najvýraznejším objavom českej scény. Na jeseň pripravuje vydanie svojho debutového albumu a pred sebou má nabitú letnú sezónu.

Videoklip k novej piesni mal pôvodne tri rôzne scenáre, z ktorých tematiku súdneho dňa jednohlasne odsúhlasil speváčkin tím. Rada si robím srandu z vecí, čo ľudia berú vážne a boja sa ich. Jednou z nich je smrť, smeje sa Pam Rabbit, ktorá sa už tradične podieľala na scenári, réžii aj postprodukcii videoklipu.