Partlová nahrala baladu s hudobníkom No Name

Speváčka, herečka a textárka Mirka Partlová a skladateľ, producent, člen skupiny No Name a všestranný klavirista Zoli Sallai nahrali spoločnú skladbu Sám. Nový song aj klip vznikol v Košiciach. Tvorcovia si na nahrávanie prizvali dlhoročného zvukového majstra skupiny No Name Romana Šoltýsa a ďalších členov Zoliho domovskej kapely. Za bicie si sadol Ivan Timko a akustickú gitaru nahral jeho brat Dušan.

Mirka má široký harmonický prehľad a nádhernú farbu hlasu. Jej užasný hlasový materiál ma oslovil už dávno, dokonca sme sa ešte ani nepoznali osobne. Uvažoval som nad tým, či nemá doma v šuflíku nejaké vlastné texty, ktoré by som zhudobnil. Osud nás nečakane spojil na akcii, kde sme obaja vystupovali. Prijala môj návrh a obratom mi poslala pár textov z domácej dielne a ja som si vybral ako prvý text k piesni Sám. Skladbu som jej odinterpretoval, páčila sa jej a tak sme sa vybrali nahrať ju do štúdia, opisuje zrod spolupráce Zoli Sallai.

Je to naša prvá spolupráca a myslím si, že sme sa našli ako hudobne, tak aj ľudsky. Zoli je hudobník telom aj dušou, maximálne odovzdaný tomu, čo robi. Celá pieseň vlastne vznikala za behu. Poslala som mu text, ktorý ešte nebol vo finálnej verzii a on na to zložil hudbu. Všetko to boli najskôr len také náčrty. Ale postupne sa z toho vyformovala skladba. Mne sa páčila hudba a Zolimu text a tešíme sa, že je vonku, neskrýva radosť Mirka Partlová.

Muzikálová ikona k vzniku skladby ďalej dodáva: Odkedy som na scéne, tak sa skrývam len za texty autorov hier, ale tento je môj. Písala som ho, keď mi bolo smutno. A v mojom okolí som mala veľa smutných ľudí, ktorí boli buď sklamaní z lásky alebo sa po dlhoročnom vzťahu rozišli. Je to taká výpoveď. Či už moja osobná alebo zo skúsenosti iných. Myslím si, že sa v nej nájde každý, kto si už niečim podobným prešiel…