Partneri v živote a aj v hudbe

Na začiatku októbra prekvapili LennyMarpo spoločným rapovým songom Klenoty. Obľúbená speváčka a uznávaný raper teraz prichádzajú s rovnomenným EP, na ktoré lákajú romantickým singlom My dva. Chytľavý song o láske, tentokrát celý v češtine, tematicky dopĺňa videoklip, ktorý je zaujímavou sondou do ich spoločného života. Umelci ho poňali ako vlog, pričom ho natáčali hlavne pri cestovaní po USA a v každodenných situáciách.

Myslím, že to pre nás bola zábavná spolupráca, ktorá nám obom dovolila vydať sa tak trochu za hranice komfortnej zóny, hovorí Lenny a spolu s Marpom pozýva fanúšikov 9. decembra do O2 universa na koncert Marpo & Troublegang.

LennyMarpom si sú dobre vedomí toho, že ich vzťah často býva predmetom bulvárnych článkov a verejnosť sa o nich zaujíma, preto spravidla svoje súkromie nezdieľajú. To je len pre ľudí, ktorých milujeme a ktorým dôverujeme. S nimi sa o to delíme, hovorí speváčka.

Prostredníctvom netradičného videoklipu pár ale tentokrát fanúšikom ukázal autentické zábery zo spoločného spolužitia. Chceli sme dať fanúšikom nahliadnuť aspoň pod poklop nášho súkromia, a tak sme to urobili prostredníctvom nášho umenia – hudby, vysvetľuje Lenny.

Novinka vychádza súčasne s vôbec prvým spoločným EP, ktoré dvojica fanúšikom pripravila ako darček. Najskôr sa nám zachcelo ísť spoločne do štúdia a vytvoriť jeden spoločný song, ale kvalitných nápadov začalo vznikať viac a zanedlho bol na stole materiál na skoro celý album, pokračuje Lenny a vysvetľuje, ako nápad vznikol. Pri spoločnej tvorbe obaja čelili hneď niekoľkým výzvam. Pre mňa osobne to bol rap a spievanie v češtine, pre Ota potom, napríklad výlet do žánru EDM v piesni Zamlžený skla, spomína Lenny.

Čo sa týka produkcie unikátneho EP, dvojica vsadila na osvedčenú spoluprácu s dlhoročným priateľom Marcusom Tranem, mixu sa pre zmenu ujal Angličan Clint Murphy. Grafickú kreatívu a fotky dostal na starosť Tony Košař.

Charizmatický pár má na konte už niekoľko spoločných songov, menovite Kruh či Easy. Vždy sme tvrdili, že ďalšia spolupráca niekde v budúcnosti určite bude, ale necháme ju už vzniknúť organicky a nie prvoplánovo, objasňuje speváčka, prečo si na spoločné EP fanúšikovia museli niekoľko rokov počkať.