Pat Metheny vystúpi na exkluzívnom koncerte v Bratislave

Zdroj foto: Pat Metheny (archív)

One Day Jazz Festival prináša najočakávanejší jazzový koncert roka 2017. Na Slovensku vystúpi legendárny americký gitarista a skladateľ Pat Metheny. Koncert 20-násobného nositeľa Grammy Award bude otváracím vystúpením jarnej edície festivalu.

Pat Metheny sa už slovenskému publiku v minulosti predstavil, no tentoraz príde po prvý raz aj s kapelou. Spolu s ním bude v Bratislave hrať ďalší držiteľ Grammy, jeden z najrešpektovanejších bubeníkov sveta Antonio Sanchez, uznávaná austrálska basgitaristka a kontrabasistka Linda Oh a britský pianista, ktorého prestížny londýnsky denník Evening Standard označil ja jedného z 1000 najvplyvnejších osobností v Londýne Gwilym Simcock.

Pat Metheny je extrémne vyťažený a tak je jeho vystúpenie na Slovensku doslova malým zázrakom. Riaditeľ festivalu Martin Valihora pracoval dlho na tom, aby mohol nášmu publiku sprostredkovať tento jedinečný hudobný zážitok, ktorý sa uskutoční 12. mája v bratislavskom Istropolise. Vstupenky sú už v predaji v sieti Ticketportal.