Pieseň k muzikálu Snehová kráľovná naspievala Dominika Mirgová

Na slovenskú scénu prichádza muzikál Snehová kráľovná Tajomstvo zrkadla. V hlavných úlohách budú hviezdiť speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová. Titulnú skladbu s názvom Roztopím emotívne naspievala speváčka Dominika Mirgová. Premiéra je naplánovaná na dnes, 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave.

Podnetom boli naše deti, okolie a dlhodobé vyhľadávanie nejakej kultúry. Takej tej hmotnej, reálnej. Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, deti sú presýtené televíziou, kinami a rozprávkami v nich. Doslova prahnú po zážitkoch, dobrodružstve, hudbe, po naozajstnom speve naživo a toto všetko im dokáže priniesť len kvalitný muzikál, prezradil Braňo Jančich, producent muzikálu.

Hlavných predstaviteľov do muzikálu sme vyberali pocitovo, samozrejme s vedomím, že každý z nich je dobrý herec a spevák. No hlavné slovo malo srdce, ktoré je aj pointou nášho muzikálu, konštatuje Braňo Jančich.

Hudbu k muzikálu zložili Kari Kimmel a Tomi Popovič. Texty piesní napísal Marián Brezáni. Titulnú skladbu s názvom Roztopím emotívne naspievala Dominika Mirgová.

Som veľmi rada, že ma Tomi Popovič oslovil naspievať titulnú skladbu k muzikálu. Tomi je podľa mňa hitmaker a skvelý muzikant. Stretli sme sa v štúdiu a vznikla z toho úžasná skladba Roztopím, z ktorej sa veľmi teším. Mojim snom bolo vždy  zahrať si v muzikáli, čo sa mi síce ešte nepodarilo, ale tak zatiaľ spievam aspoň titulnú skladbu, hovorí sympatická Dominika Mirgová.

V muzikáli Snehová kráľovná sa musí odvážna Gerda vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja. Toho odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu. Gerda cestou zažije veľa dobrodružstiev a napriek dlhej púti sa nevzdáva nádeje, že svojho kamaráta opäť uvidí.

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ – TAJOMSTVO ZRKADLA:
08.12. Bratislava
10.12. Michalovce
13.12. Stará Ľubovňa
14.12. Prešov
15.12. Košice
17.12. Poprad
18.12. Ružomberok
19.12. Martin
21.12. Myjava
16.01. Levice
17.01. Nové Zámky
19.01. Banská Bystrica
20.01. Nitra
22.01. Trenčín
23.01. Považská Bystrica
24.01. Prievidza