Pil C na Szigete

Aj Slovensko a Česko budú mať hudobné zastúpenie na tohtoročnom Szigete. Zo Slovenska na budapeštianskom festivale predstaví raper Pil C, z Česka pricestuje aj speváčka Lenny. Sziget, ktorý bude od 10. do 15. augusta, láka nielen na krásne zelené prostredie mestského parku ale aj na koncerty hviezd ako Dua Lipa, Arctic Monkeys, Justina Biebera, Kings of Leon, Calvina Harrisa a mnoho ďalších.

Na predchádzajúcich ročníkoch Szigetu zo Slovenska vystupovali aj Celeste Buckingham, Strapo, Medial Banana, Pil C sa tento rok predstaví na dropYard stage, pódium, kde sa predstavia raperi a hiphoperi celého sveta je festivalovou novinkou. Pil C bude koncertovať v pondelok 15. augusta, Sziget doteraz navštívil ako fanúšik raz a užil si koncert Kendricka LamaraStormzyho. Sziget premiéra čaká aj českého raper Idea: Na Szigete som zatiaľ nebol, ale už sa naň naozaj teším, špeciálne na vystúpenie BadBadNotGood.

Aj v tomto roku bude Sziget ponúkať ochutnávku mladej hudby najmä z Európy. Na Europe stage sa predstaví aj česká speváčka Lenny, ktorá je známa aj na Slovensku. Dcéra legendárnej Lenky Filipovej neskrýva nadšenie, že môže svoju hudby predstaviť na festivale ako Sziget: S kapelou sme už vystupovali na veľkých českých festivaloch, hrali pre desaťtisíce fanúšikov na akciách v Taliansku, ale na Sziget ideme po prvý raz. Mám radosť, že tento festival budem môcť spoznať z pódia, ale aj ako divák. Určite si nenechám ujsť koncerty Kings of Leon a Justina Biebera.