Pocta jedinečnému Hapkovi

Lucie Bílá v rámci svojej bohatej a úspešnej kariéry nahrala a naspievala piesne mnohých mimoriadnych autorov, medzi ktorými nechýba ani dvojica Petr Hapka a Michal Horáček. V týchto dňoch speváčka predstavuje nový singel s piesňou Hvězdy jsou jak bonbónky, ktorý je spomienkou na fenomenálnu tvorbu tohto legendárneho dua.

Keď si Petr sadol ku svojmu vždy mizerne naladenému pianinu a s veľkou intonačnou slobodou zaspieval novú pieseň, boli to chvíle, ktoré sa tak hlboko zapisujú do emocionálnej pamäte, že menia a nanovo vytyčujú celý život. Nikdy potom, ani keď klavírny základ bol v štúdiu zahraný dokonale, a keď tú pieseň spievali školení speváci, už to na mňa tak nezapôsobilo, hovorí o svojom kolegovi Michal Horáček.

Nová pieseň v podobe singla a videoklipu Hvězdy jsou jak bonbónky vznikla ako špeciálna pocta skladateľovi Petrovi Hapkovi, pri príležitosti jeho nedožitých 80. narodenín. Ide o doposiaľ nevydanú skladbu tejto legendárnej dvojice, ktorú nahrali na jar tohto roka. Komornú pieseň s jasným rukopisom kultovej dvojice naspievala Lucie Bílá v sprievode svojich dvorných muzikantov – klaviristu Petra Maláska a gitaristu Josefa Štěpánka. Hudobným producentom je už tradične Dalibor Cidlinský jr. K pesničke vznikol tiež výtvarne ladený videoklip v réžii Zbyňka Raušera.

Petr Hapka bol autor, ktorý mi nesmierne chýba. Oslávil by už 80. narodeniny a ja som premýšľala nad tým, čo by mu urobilo radosť. Túto pieseň, ktorú mi kedysi dávno priniesol, som mala uloženú asi práve pre túto chvíľu, spomína Lucie Bílá.

Vydavateľstvo Supraphon