Poľská Sia prizvala Karin Ann – slovenský spevácky objav – na vypredané turné

Kysučanke, ktorá už dávno pokorila hranice rodnej vlasti, i starého kontinentu, naozaj ide karta. Aktuálne si ju na svoje turné prizvala poľská speváčka Sanah. Tá je vďaka svojmu obrovskému talentu, špecifickému hlasu a zdravej drzosti a provokatívnosti, ktoré rada používa vo svojich piesňach i na živých vystúpeniach, právom označovaná za poľskú Siu.

Fanúšikovia v rodnom Poľsku jej kľačia pri nohách a kritici o nej hovoria ako generačnom objave, teda ako o najvýraznejšom interpretovi danej generácie. Tieto prívlastky v Poľsku patria takým legendám, ako Maryla Rodowicz, či speváčke Kayah. Sanah má na konte jeden regulárny album (famózna nahrávka Królowa dram) a dve EP platne, z ktorých tá druhá (Bujda) vyjde síce iba o pár dní (23. októbra), no na základe predobjednávok sa už musel navyšovať náklad.

A práve táto ikona súčasného poľského popu, ktorej tamojší kritici predpovedajú podobne veľký zahraničný úspech, s akým sa už stretla i Slovenka Karin Ann, berie náš lukratívny spevácky objav na vypredané turné po celom Poľsku. Karin Ann aktuálne promuje svoj nový singel 3AM. Ubehlo len pár dní od jeho vydania a speváčka opäť púta pozornosť za hranicami Slovenska. Novú pieseň zaregistrovali v susednej Českej republike, pozitívny feedback došiel k speváčke aj z maďarských médií a do tretice videoklip 3AM zaujal dokonca nemeckú MTV, ktorá klip zaradila do svojho vysielania.

Na živé vystupovanie s poľskou speváckou ikonou súčasnosti sa Karin Ann mimoriadne teší. Poľská speváčka Sanah, vlastným menom Zuzanna Irena Jurczak, vyštudovala hru na husle na Univerzite Fryderyka Chopina vo Varšave a po štúdiu podpísala kontrakt s Magic Records, poľským vydavateľstvom patriacim pod giganta Universal Music. Sólovú kariéru odštartovala v roku 2019 a v roku 2020 už získala tri nominácie na ocenenie Fryderyk Awards, prezývané tiež poľské Grammy. Okrem toho dostala tento rok tiež nomináciu na prestížne hudobné ocenenie MTV Europe Music Awards.

#Nosory Tour speváčky Sanah je už teraz kompletne vypredané, takže Karin Ann sa predstaví v novembri a decembri tohto roka pred plnými koncertnými sálami v ôsmich poľských mestách: Neviem sa dočkať, bude to moje úplne prvé turné a je pre mňa veľká časť, že si ma vybrala práve speváčka, ktorú úprimne uznávam a rešpektujem. Už sa veľmi teším!

Soul For Show & Pavol Božík (Kukni na to)!