Predskokanom Placebo bude Adalbert

Už v nedeľu 25. júna odohrá Placebo svoj koncert v bratislavskej Aegon Aréne. Fanúšikovia sa však môžu tešiť nielen na duo Brian Molko a Stefan Olsdal. Funkciu predskokana na ich koncerte prevezme umelec známy pod pseudonymom Adalbert. Vojtěch Štědroň začal hudbu tvoriť už ako dieťa.

Iba 25-ročný spevák a skladateľ je autorom všetkých svojich skladieb. Významný posun v jeho kariére znamenala súťaž Demovnica Rádia_FM, keďže v nej uspel a nahral svoje prvé EP. Hudba, ktorú Adalbert ponúka, je typická temnými melódiami, frontman kapely rád experimentuje s elektronickou hudbou, cítiť je aj vplyv žánrov ako post-rock a grunge. Vzorom v jeho tvorbe je jednoznačne aj kapela Placebo.

Kultová kapela Placebo oslavuje svoje 20. výročie veľkolepým svetovým turné. Dvadsaťročnicu oslávi aj s fanúšikmi na Slovensku. skupina minulý rok vydala album A Place For Us To Dream – 20 Years Of Placebo, ktorý obsahuje aj singel Jesus´ Son. Novinkou je aj videoklip k skladbe Life´s What You Make It. Londýnska formácia Placebo v zložení Brian Molko a Stefan Olsdal má na konte osem albumov. Veľké oslavy dvadsaťročnice odštartovalo Placebo už minulý rok a 25. júna odohrajú koncert v Bratislave. Vstupenky sú k dispozícii na stránke organizátora.