Princezná Knechtová točila klip na zámku

Chytľavá hudba, skvelý text a sexi klip. Taká je novinka od speváčky Kataríny Knechtovej s názvom Takí sme, do ktorej si pozvala speváka Adama Ďuricu. Klip sa nakrúcal na zámku v Pezinku pod režisérskou taktovkou Jakuba Gulyása. Pieseň nájdu fanúšikovia na novom albume Svety, ktorý vyjde už v októbri.

Musím sa priznať, že táto skladba vznikala nejakú chvíľu. Vedela som, že chcem mať na albume duet. Takže som sa snažila to vyskladať hudobne aj textovo tak, aby hlasy zneli krásne, dopĺňali sa, a aby pieseň mala tu správnu myšlienku a samozrejme nejakú dynamiku. A v neposlednom rade asi to najdôležitejšie, aby mala emóciu, vysvetľuje Katka Knechtová.

Vedela som, že chcem pekný mužský hlas, dobrého muzikanta a zároveň niekoho, koho poznám a koho si vážim. Počas nahrávania skladby, teda pri štúdiovej práci sme sa s Adamom nestretli, ja som pracovala v prešovskom štúdiu a Adam zase v Bratislave. Ale v tejto digitálnej dobe nie je nič výnimočné, že muzikanti komunikujú takýmto spôsobom, priblížila speváčka vznik pesničky.

Videoklip vznikol na zámku v Pezinku a mnohí sa zhodli v tom, že speváčka je v ňom sexi ako nikdy predtým. Zámok evokuje princeznú a Knechtová by ňou pokojne mohla byť, to by však bolo príliš prvoplánové.

Scenár bol v podstate výsledkom debát s režisérom a mojej predstavy o vizuále. Účinkujeme v ňom len my dvaja, Adam a ja. Adamov prístup bol profesionálny. Keďže sa mu pieseň páčila a rozhodol sa ísť do toho so všetkým, čo k tomu patri, robil všetko preto, aby som bola spokojná a aby naplnil moje predstavy. Spolupráca bola výborná, som mu vďačná, uzatvára sympatická Katka Knechtová.