Puerto vydáva nové EP

Po viacerých EP projektoch a hitových singlov ako Som sám alebo Vďaka ti spolu s Yaelom, prichádza Puerto s novým projektom. EP Expanzia symbolizuje umelcov posun a umelecký rozsah, expanziu. Po rapových začiatkoch a experimentovaním s latino-americkými žánrami, sa Puerto posúva svojim originálnym autentickým hudobným smerom. Kombinuje moderný pop, rap, klubovú hudbu, afro-beat aj reggaeton. Na najnovšom EP spolu s Puertom hosťujú Čis T, Majk Spirit, s ktorým vyšiel aj titulný videoklip, P.A.T. či kolumbijský Anjel Bayona.

Nápad na Expanziu prišiel pri počúvaní jednej afirmácii, kde niekoľkokrát po sebe zaznelo Ja… Som!… Expanzia! a mne sa veľmi páčila sila týchto slov. Expanzia znamená rozpínanie sa. Môže to znamenať aj rozpínanie vesmírom / vesmíru, ale aj slúžiť ako metafora pre rozvoj osobnosti. Pre mňa to znamená jedno aj druhé, vysvetľuje Puerto.

Skladby som nahral koncom decembra 2020 a až teraz zisťujem že EP vychádza po roku. Práve preto, lebo najprv sa všetko z toho čo som napísal do skladieb, muselo zhmotniť v skutočnom živote. Bez toho jednoducho skladby nemohli ísť von. A to čo som teda minulý rok manifestoval skladbami, je dnes už realitou. Takže každý riadok v skladbách sa už stal aj v mojom živote, dopĺňa Puerto.