Rag´n´Bone Man si zaželal gumových medvedíkov

Rag 'N' Bone Man (Rory) (Autor foto: Deans Chalkley / Zdroj foto: Sony Records)

V nedeľu najlegendárnejší festival v Glastonbury, v stredu druhý najväčší festival Európy v dánskom Roskilde a už tento piatok na Topfeste. Najjagavejšia hviezda tohtoročného festivalu a stále jeden z najhranejších interpretov na starom kontinente pricestuje do Piešťan už o deň skôr, aby si dobre oddýchol po náročnom účinkovaní na oboch legendárnych festivaloch.

Jeden z najväčších hudobných objavov súčasnosti Rag´n´Bone Man nemá takmer žiadne hviezdne maniere a na jednom z našich najväčších hudobných festivalov vystúpi už v piatok večer.

Viac ako 300 miliónov pozretí už má na internete jeho debutový megahit Human a takmer 30 miliónov jeho aktuálny singel Skin. Festivalu Topfest sa podaril doslova husársky kúsok. 32-ročný anglický spevák a skladateľ vlastným menom Rory Graham nemá takmer žiadne hviezdne maniere, okrem súkromného lietadla, ktoré používa na presun seba a svojej skupiny.

Organizátor Dušan Drobný: Jedinou nesplniteľnou požiadavkou manažmentu Rag ‚n‘ Bone Mana bolo pristátie súkromným lietadlom priamo na letisku v Piešťanoch… Po vysvetlení, že na letisku prebieha festival a na pristávacej dráhe máme stánky s občerstvením súhlasili s pristátím v Bratislave. Priletia dokonca deň pred koncertom, takže možno ich fanúšikovia stretnú vo štvrtok večer v uliciach Piešťan.

Celkový počet jeho crew 18 ľudí má viac-menej štandardné požiadavky na šatne, či občerstvenie, medzi ktorým nechýbajú kvalitné havanské rumy, pivá domácej značky, whiskey, veľa ľadu, hummusové a guacamolové nátierky, ingrediencie na prípravu sendvičov, ale aj tortillové chipsy.

Samotný Rag ‚n‘ Bone Man si potrpí aj na čokoládové tyčinky istej značky a najznámejšiu značku gumových cukríkov, Haribo Star mix. Jeho piatkový koncert na prestrešenom Blue stage začína 5 minút pred pol deviatou večer.

Festival Topfest 2017 sa uskutoční 30. júna – 1. júla na piešťanskom letisku. Predpredaj permanentiek v sieťach Ticketportal, Predpredaj.sk a Žijemehudbou.sk za zvýhodnenú cenu 50€.