Rakovicky opäť spolu s D-Flyom

V závere minulého roka predstavil projekt Rakovicky singel False Lights, ktorý bol ich prvou spoluprácou so slovenským raperom a spevákom D-Flyom. Trojica napokon našla v nahrávacom štúdiu takú symbiózu, že sa rozhodla pre pokračovanie spolupráce. Aktuálne predstavili novinku s názvom Pills.

Pills je o pochopení boja, ktorý sa odohráva v našich mysliach. Napríklad, keď sa večer pokúšame zaspať, ale myšlienky nám to nechcú dovoliť. V podstate, ale človek rozmýšľaním v noci nič nevyrieši. Preto je lepšie presunúť pozornosť na svoj dych a vrátiť sa nazad do tela, aby sme na to nemuseli používať rôzne tabletky, vysvetľuje text skladby Marek Rakovický.

Počas spoločných nahrávaní projektu RakovickyD-Flya vzniklo doposiaľ už viacero demoverzií nových skladieb. Vyzerá to teda, že Pills nebude ich posledným spoločným hudobným počinom. Ako prezrádzajú, je možné, že svoje featy v budúcnosti vydajú tiež v podobe uceleného EP.

D-Fly vstúpil na scénu albumom Child Of Blood Diamonds (2018). Po roku 2019, ktorý bol pre neho rokom spoluprác, odštartoval dlhodobú spoluprácu s Marekom RakovickýmOliverom Fillnerom. Rakovicky otvára aj témy, ktoré sú tabu a vie o nich hovoriť s citom. Pills je super príklad, lebo hovorí o tom, ako veľa ľudí dnes žije intoxikovaných a závislých od liekov. Mnohí si pri tom tento globálny problém vôbec nevšímajú. Som rád, že Marek a Oliver tú tému otvorili a tiež som rád, že ma k nej prizvali. Dnešná doba ľudí doháňa k tomu, že nemôžu zaspať, tak si pomáhajú liekmi na spanie, potom ráno si dajú lieky, ktoré ich nakopnú k výkonu, keď nás niečo bolí, zase si okamžite dáme nejaké lieky. Pills, pills, pills…, hovorí k spolupráci D-Fly.