Randál a lá Kapo

Svetlo sveta uzrel nový videoklip Randál z dielne rapera Kapa. Novinka, ktorú produkoval DJ Dill, zachytáva bujarú párty, ktorá si počas natáčania vyžiadala aj menšiu nehodu. Samotný význam skladby však ukrýva oveľa hlbší odkaz.

Hudobné nástroje a spev sa so mnou vlečú už od mojich šiestich rokov a prešiel som si rôznymi druhmi hudobných aktivít, spomína raper. Jeho láska k hudbe pretrváva dodnes. A to až natoľko, že si pred rokom a pol začal plniť svoje sny a kvôli ich zhmotneniu neváhal vycestovať do zahraničia, kde si zarába na realizáciu svojich hudobných nápadov. Venovať sa hudbe možno nie je najľahšie, ale vždy som miloval výzvy a venovať sa jej, na profesionálnej úrovni, som túžil od malička. Mojím cieľom je, ísť čo najviac naplno ako len viem a užiť si túto cestu, každá prekážka je iba nová výzva, hovorí Kapo.

Novinka oslavuje život a jeho zdieľanie s inými ľuďmi. U niekoho by mohla, na prvé vypočutie evokovať párty, no v skutočnosti ide o životnú jazdu. Pieseň je aj o užívaní si života, ale je aj o plnení si svojich cieľov, splatení leasingu, vytvorení si svojho vlastného vesmíru na konkrétnom mieste a v konkrétnom čase. Dali sme jej názov Randál, kvôli atmosfére, ktorú sme zažili pri točení videoklipu, čo inými slovami znamená, že nás bolo počuť naprieč celým mestom, navzdory akustickým stenám, vysvetľuje mladý hudobník význam piesne i názvu.

Natáčanie klipu sa nezaobišlo bez smiechu, poriadneho randálu, ale aj malej nehody. Majiteľovi auta sa ospravedlňujem, lebo som to zobral veľmi vážne a pokrčil mu strechu, priznáva sa raper.