Random Choices v meste duchov

Námetom singlu Ghost Town sú vyľudnené mestá. Pieseň pritom vznikla dlho pred touto dobou. Vydávame pieseň teraz, po dlhšom čase, ako reflexiu na aktuálny stav. Pre umelca je publikum nevyhnutný aspekt, vysvetľuje návrat k staršiemu kúsku frontman Marek Hrdlička.

Novinka môže pôsobiť dosť prekvapivo najme pre poslucháčov, ktorí kapelu objavili pri vydaní ich posledného januárového singlu Romanca. Ghost Town sa líši žánrovo, produkčne a celkovou náladou. Najnovší singel je poctivý gitarový rock, ktorý šľape od začiatku až do konca a do poslucháča priam pumpuje energiu, naproti tomu predošlý singel by sa dal definovať ako romantická balada, ktorá by žánrovo asi najviac sedela do označenia pop-rock.

Pieseň sa od ostatných líši rozložením spevu medzi forntmana Mareka Hrdličku a basgitaristu Šimona Oravca, ktorý bežne spieva vokály. Myslím si, že Ghost Town je na môj hlas dobre napasovaná skladba. Rokmi sa mi trocha zastrel hlas a ľahšie sa mi spievajú tvrdšie a energickejšie pesničky, kde sa môžem viac vyblázniť, hovorí Šimon Oravec.