Rap vie byť bez nadávok

Iba 22-ročný raper Dawe White ukazuje v novej skladbe Lalapampam, že nepotrebuje nadávať, aby zdôraznil emotívny text piesne. Jednoduchosťou názvu podčiarkuje význam vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa na nič nehrajú, len si úprimne užívajú samých seba.

Len nedávno mladý interpret prekvapil drsnejšou skladbou Tranz, ktorá si však svojim chytľavým rytmom podmanila tanečnejších fanúšikov rapu. V tejto skladbe ukázal tie povrchnejšie vzťahy, ktoré aj textovo vykreslil drsnejšie, a priblížil tak často skrývanú realitu u mladých ľudí, ktorým ide viac o zovňajšok ako o samotné vnútro.

Na hudobnej scéne však Dawe White nie je nováčikom, keďže si ho na začiatku vzal pod ochranu raper Kali s producentom Petrom Pannom, keď na ich turné, pôvodom izraelský raper vystupoval ako predskokan. Nová skladba ukazuje pravú stránku skutočného vzťahu.

Je to song o láske, ale aj nie. Vystihuje podstatu vzťahu a to, že nepotrebujeme ukazovať svoju lásku povrchne navonok, na sociálnych sieťach, či vo vychýrených kaviarňach. Stačí prítomný okamih a byť s osobou, s ktorou tráviš čas, lebo ťa dopĺňa nielen ako muža, kamaráta, ale aj ako človeka. Preto aj názov prvotne vyznie detsky, lebo vtedy ti všetko príde tak jednoduché, až priam detsky pochopiteľné. Keď si so správnym človekom, či už s ním chodíš, alebo len tráviš čas, nezamýšľaš sa prečo, ako, kedy… ale si len užívaš naplno čas s ním bez toho, aby si si najprv spravil fotku na sociálne siete, vysvetľuje humorne myšlienku interpret.

Som rád, že sa spájam s novými šikovnými ľuďmi, ktorí chcú posunúť nielen seba, ale aj ich samotnú prácu. Myslím, že tento klip je jeden z mojich najvydarenejších, čo som zatiaľ mal, verím, že či už samotným vizuálom alebo skladbou. Niektorí ľudia si zrejme povedia, že vzťah nemá byť zložitý, či vypočítavý, ale úplne jednoduchý a hravý, uzatvára Dawe White.