Robo Burian oživil legendárne Sklíčka

Refrén jednej z najznámejších skladieb skupiny Modus, Ty, ja a môj brat, použili hudobníci Robert Burian, PuertoDano Kapitán ako základ novinky Sklíčka.

Pôvodná nahrávka Ty, ja a môj brat (Sklíčka dotykov) vyšla v roku 1984 a má úctyhodných 38 rokov. Patrí medzi megahity, ktoré netreba nikomu predstavovať. Milujem ten jedinečný vibe, ktorý majú skladby z doby, keď som bol ešte len dieťa, povedal producent Robert Burian. Po úspešných remixoch skladieb V období dažďa (Marika Gombitová) a S úsmevom (Karol Duchoň) tentokrát uchopil nové spracovanie úplne iným spôsobom. Z originálnu skladby Sklíčka zachovali len refrén, hudobne aj textovo zvyšok skladby úplne prepracovali. Je úžasné, že naša krajina má veľké množstvo takýchto hitov. Keď ich spracovávam, mám pocit, že ich opäť oživujem, pridávam súčasné zvuky, a pritom sa snažím zachovať pôvodného ducha doby, kedy skladba vznikala, dodal Robert Burian.

Nápad na oživenie skladby vznikol už pred dvoma rokmi, kedy pripravili aj prvú nahrávku. Robert Burian, PuertoDano Kapitán však nechali skladbu trochu oddýchnuť a do sveta ju pustili až v týchto dňoch. Po troch spoluprácach sme sa Robom zhodli, že v rámci latino žánru, ktorý je mi najbližší, by sme mohli obnoviť nejaký slovenský hit, povedal Puerto. Sedel som v štúdiu a hneď ako tento nápad prišiel, som úplne intuitívne vyslovil: Sklíčka!, dodal. Spevák pritom spomína aj na to, ako mu túto skladbu ponúkal v začiatkoch kariéry otec: Vtedy som tomu nevenoval žiadnu pozornosť. Kým sa ale skladba Sklíčka reálne dostala do sveta, prešli dva roky. Čakala na svoj čas. Musela dozrieť 😊.

Chcel by som udržať túto pesničku nažive a prezentoval ju najlepšie ako sa dá. Môj tatko bol s Kyslíkom (pozn. Ľubomír Stankovský) veľmi dobrý kamarát, povedal Dano Kapitán. Ten v novom spracovaní Sklíčok naspieval refrén.