Rodan je nádejou českej hudby

Na české popové javisko vstupuje nová tvár a nástup má priam excelentný. Sotva osemnásťročný mladík menom Rodan sa nebojí ísť na to inak než väčšina ostatných a v produkcii renomovaného Jana Čechtického (Ohm Square) si rázne pýta pozornosť prostredníctvom autorského debutového singla Gone. Pieseň zaujme perfektnou angličtinou, príjemne jemným, ale pri tom dostatočne výrazným zvukom i citlivou produkciou a ako celok znesie i prísnejšie porovnanie so svetovou produkciou v rámci moderného popu.

Singel Gone som napísal v období, keď som o sebe trochu pochyboval, v období  určitej mojej transformácie, strate ilúzií – že by prechod do dospelosti? J Myslím, že v podobnom rozpoložení sa čas od času ocitáme všetci, pre mňa to bolo jednoduchšie v tom, že som v týchto chvíľach mohol utiecť k hudbe, ktorú by som chcel do budúcna veľmi rád ďalej robiť, vyvíjať sa, zlepšovať a koncertovať, komentuje svoj singlový debut i ďalšie plány Rodan, ktorý je síce vekom i vzhľadom ešte teenager, ale jeho debutový singel zaujme možno až prekvapivou zrelosťou, ktorou dopĺňa nespochybniteľný talent.

Vždy som mal sen, že raz budem vypredávať štadióny a nahrávať v dobrých štúdiách. Teraz som, potom čo sme začali spolupracovať s Honzom Čechtickým, už aspoň do profesionálneho štúdia nakukol. Môj hlavný cieľ je, dokázať, že sa naša generácia môže kvalitou priblížiť zahraničným vzorom alebo sa im i vyrovnať, dodáva talentovaný mladík so sebavedomo sympatickou víziou.

S vlastnou tvorbou začal Rodan približne pred dvoma rokmi, vzápätí po tom, čo dostal gitaru. Začal som hrať i na ulici, najprv prevzaté skladby a postupne som zaraďoval aj svoje. Spievam v angličtine, pretože je to pre mňa prirodzené, angličtina mi príde omnoho spevavejšia a ohybná, mám pocit, že v češtine znie môj hlas inak. A komunikácia v nej mi – ako väčšine mojich rovesníkov – nerobí žiadny problém, vysvetľuje.