Rodan si v českom národnom finále Eurovízie otvoril Klub introvertov

Ak vás meno Rodan doposiaľ obchádzalo, vyzerá to, že je najvyšší čas to zmeniť. Sotva 20-ročný mladík zo susednej Českej republiky na seba prvýkrát výrazne upozornil pred dvoma rokmi s rádiovým hitom Gone a vlani svoj talent potvrdil albumovým debutom Glasses Off. V týchto dňoch zažíva ďalší zásadný míľnik vo svojej začínajúcej kariére – so singlom Introvert Party Club sa prebojoval v konkurencii vyše 170 nahrávok ako jediný muž do pätice finalistov českého národného kola súťaže Eurovision Song Contest 2023.

Byť v národnom finále Eurovízie je niečo, čo by chlapcovi, ktorý sotva vyjde z domu a väčšinu času trávi s gitarou alebo pri playstation, nikdy nenapadlo. Eurovízia je skvelá platforma na to, aby interpret dostal svoju hudbu do všetkých kútov sveta, pretože, aj keď to my v ČR až tak nevidíme, táto súťaž je veľkým fenoménom. Presne tak to beriem. Ako fantastickú šancu dostať sa so svojimi pesničkami do sveta, vyznáva sa Rodan, ktorý o hlasy domácich i zahraničných (aj slovenských) fanúšikov zápolí do 6. februára so ženským štvorlístkom tvoreným Maellou, držiteľkou Oscara Markétou Irglovou, Pam Rabbit a dievčenskou kapelou Vesna.

Introvert Party Club rozhodne považujem za jednu z najlepších vecí, ktoré som kedy urobil. To je, samozrejme spôsobené tým, že som ju nepísal sám. So spoluautormi Jendom Vávrom, Britom Joe Dolmanom a Dánom Jeppom Engelbrecht Appelom sme mali ambíciu spojiť šťastný zvuk so smutným a hlbokým textom. Chceli sme skrátka dosiahnuť kontrast, ktorý pre nás všetkých v hudbe veľmi funguje. A to sa nám, myslím, podarilo, opisuje spevák.

Viac o novom singli a tiež o samotnom Rodanovi sa môžete dozvedieť v aktuálnom vydaní Supraphon Podcastu. Skladba na prvé počutie zaujme radostne nákazlivým tanečným zvukom a spojením esencie pesničkárstva s tým najlepším zo súčasnej popmusic. Neveselé pocity introverta na rozbehnutej párty, o ktorých v Introvert Party Club svojím charizmatickým vokálom Rodan spieva, v kulisách januárovej Prahy a s prispením (ne)náhodných okoloidúcich dostali vo videoklipe nový rozmer. Aj keď som introvert, nemám vôbec problém s tým, keď si o mne niekto myslí, že som čudný. Ľudia si to kvôli mojej uzavretej povahe aj tak väčšinou myslia, takže robiť po meste blbosti s ceduľami bolo to najmenej. A rovnako ako celý tím som si to užil, komentuje natáčanie klipu Rodan.