Rozčerili Vltavu

V roku 2024, kedy si pripomíname 200. výročie narodenia jedného z najväčších českých skladateľov Bedřicha Smetanu, naspievalo zoskupenie 4 Tenori časť slávnej skladby Vltava v úprave uznávaného aranžéra Františka Krtičku a s textom Jiřího Štaidla. Nahrávka v sprievode Českého národného symfonického orchestra vychádza v Supraphone ako digitálny singel v 3 jazykoch: v češtine, nemčine a angličtine.

Naspievaním českého hudobného klenotu Vltava chcú 4 Tenori osláviť Rok českej hudby. Je to hudba, ktorá má univerzálne posolstvo a krásu, uviedol člen 4 Tenorov a dvojnásobný držiteľ ceny Thálie Jan Kříž.

Vltava zaznie tiež v rámci koncertu 4 Tenorovnewyorskej Carnegie Hall, ktorý sa uskutoční už čoskoro – 23. mája. Bude to historická udalosť, pretože 4 Tenori sa stanú prvým českým vokálnym zoskupením, ktoré zaspieva v tomto prestížnom koncertnom dome. Je to pre nás obrovská česť a zodpovednosť. Chceme reprezentovať českú hudbu a kultúru na najvyššej úrovni, dodáva manažér formácie, producent Janis Sidovský.

4 Tenori v tomto roku odspievajú tiež svoj 250. koncert, a to 4. júla na hrade Karlštejn. Pre svojich priaznivcov pripravujú ešte jedno prekvapenie. 4 Tenori pripravujú na tohtoročnú jeseň nový album. Veríme, že ich nahrávky opäť oslovia početnú poslucháčsku základňu, a nadviažu tak na dva predošlé, platinovými platňami ocenené albumy, prezrádza šéfproducent Supraphonu Michal Máka.

Vydavateľstvo Supraphon