S nikým sa nemieni deliť

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, ponúkol ochutnávku novej produkcie prostredníctvom videoklipu k piesni Nikomu ťa nedám. Počas natáčania videoklipu aktérom takmer uštedrili pár zaúch. Novinka je soundom odlišná od Juhásových predošlých hudobných počinov.

Po niekoľkých rokoch na scéne sa už začína kryštalizovať môj rukopis v mojich piesňach, ale okrem toho, že som folkový spevák, si nemyslím, že je moja muzika úplne uchopiteľná. V každom žánri sa prelínajú žánre iné a táto hudobná flexibilita sa mi pozdáva. Snažili sme sa ponúknuť čosi súčasné, energické, ale aby som to stále bol ja, vysvetľuje spevák experimentovanie s novým zvukom.

V texte som sa snažil vystihnúť pocit človeka, ktorý to v živote nemá jednoduché. Zo všetkých smerov naňho idú negatívne ohlasy, ale tie treba hodiť za hlavu. Tí okolo, totiž budú mať vždy to najlepšie riešenie na vaše problémy. Dôležité je však to, čo so svojím životom chcete spraviť vy. Či budete len tak prežívať, alebo si pôjdete za tým, po čom túžite. A keď už to máte, musíte o to ďalej bojovať. A nikomu to nedať, vysvetľuje pesničkár význam novinky.