Separ boduje s albumom Pancier, dnes štartuje turné

Ťažké detstvo, búrlivá mladosť, či rodičovstvo, boli životnými skúškami jedného z najúspešnejších umelcov na československej rapovej scéne – Separa. Na novom albume s názvom Pancier sa vyspovedal z ťažkých životných situácií. Nahral ho rekordne rýchlo – za tri mesiace.

Mladý hudobník a manžel speváčky Tiny, albumom ponúka hlbokú intímnu výpoveď. Silné témy, na ktoré jeho fanúšikovia čakali, majú obrovský úspech. Pancier je po pár týždňoch od vydania niekoľkonásobne platinový. Separ ho predstaví na turné, ktoré štartuje práve dnes.

Mal som ťažké detstvo. Neskôr, v pubertálnom veku, som bol dosť nezodpovedný, rozlietaný, veľa som pil, bil som sa. Bol som všelijaký a začal som si tie veci uvedomovať až po určitých životných fackách. Po čase som si osvojil malé dieťa, ktoré mám veľmi rád a mám s ním vybudovaný výborný vzťah. Po všetkých týchto životných etapách sa mi narodila vlastná dcéra, vďaka ktorej som si uvedomil skutočné hodnoty v živote a stal sa tak otcom na plný úväzok. Skočil som rovnými nohami do otcovstva z raperského prostredia, čo nie je úplná sranda, a zvládol som to, vraví Michael Separ Kmeť.

Na albume je 17 piesní so silnými výpoveďami a je mimoriadne úspešný. Fanúšikovia naň síce čakali dlho, no samotný album nahral Separ za rekordne krátky čas: Od vydania posledného albumu som v sebe nazbieral toľko tém, že tento album som napísal za tri mesiace. Je to úplná rarita, väčšina raperov píše album rok až dva, niektorí aj sedem! Pokiaľ ide o texty a rap, robil som ich sám. Na albume hosťuje špička česko-slovenského rapu – Rytmus, Majk Spirit, Ektor, Kali a ďalší, ktorí budú s aj súčasťou mojej dnes štartujúcej Pancier Tour. Celé to mal pod zvukárskou taktovkou Matej Straka, výborný umelec a človek, s ktorým som si dokonale rozumel, dodáva Separ.

SEPAR: PANCIER TOUR
30.09. Denoche Klub, Hradec Králové (CZ)
06.10. Piano Club, Trenčín
07.10. Irish Pub, Nové Zámky
14.10. Encore Club, Prešov
21.10. Radost Club, Brno (CZ)
28.10. Ministry Of Fun, Banská Bystrica
31.10. Relax Party Club, Trnava
11.11. Hala Tatran, Ostrava (CZ)
17.11. Sasazu, Praha (CZ)
25.11. Hant Arena, Bratislava
01.12. JN Club, Prievidza