Similivinlife je kráľ

Slovensko má nového kráľa. Similivinlife sa vyšplhal na vrchol najprehrávanejších skladieb na slovenskom Spotify, kde jeho skladba P***y Power preskočila doposiaľ vedúci Dopamin od Viktora Sheena.

Šimon Sadiv a.k.a Similivinlife je novou žiariacou hviezdou slovenskej rapovej scény. Skvelo mu fungovali už predchádzajúce single Môj typ ženy, Tatiana a Afterka, ale ešte nikdy sa neobjavil na úplnom čele rebríčka najstreamovnejších nahrávok. Nový hit, na ktorom sa podieľal Šimonov dvorný producent Praé a tiež Porsche Boy, ďalší z reprezentantov novej vlny SK rapu, je perfektnou  ukážkou toho, kam sa najpopulárnejší žáner digitálneho prostredia dnes uberá. Tanečná párty beat v kombinácii s melodickou flow a výrazným inštrumentálnym motívom zdobí i ďalšie veľké hity posledných mesiacov, či už ide o Safír Calina a Viktora Sheena, Steinovo Habibi alebo aktuálne streamingové prekvapenie U Hřiště 380 od Rohonyho. Singlová novinka je súčasťou čerstvého EP Dvojbodkahviezdička.

Similivinlife pochádza z Košíc, kde vyrastal na sídlisku KVP. Debutoval v roku 2020 EP platňou Život za money, v rovnakom roku vydal aj prelomový singel Fell In Love, ktorý mu získal prvú zaslúženú pozornosť. O rok neskôr na TikToku explodoval jeho singel Sám so silným alternatívne rockovým vplyvom. Skladba sa rýchlo šírila aj medzi užívateľmi streamingových služieb a dostala sa na prvé miesto virálnych rebríčkov na Slovensku i v Čechách. Posilnený týmto úspechom vydal debutový a zatiaľ jediný album Similivinlove. Ďalším dôležitým okamžikom jeho kariéry boli skladby Môj typ ženy a Tatiana, ktoré talentovaný mladík zverejnil na prelome minulého a tohto roka. Obe sa dlhé týždne držia v slovenskej Top 50 najžiadanejších skladieb.