Skupina Iconito má hokejovú hymnu

Kapele Iconito sa podaril neuveriteľný kúsok. Hudobnící si splnili sen a do klipu k novej skladbe Poďme spolu vpred si pozvali hokejové legendy Richarda Lintnera, Róberta Petrovického, Jozefa Stümpela, Richarda Zedníka, Rastislava Pavlikovského, Michala Handzuša, Jána Lašáka a Rastislava Staňu. Producentom skladby je Igor Timko. Pieseň kapela zahrá na koncertnom turné v rámci Majstrovstiev sveta v hokeji po celom Slovensku.

Už dávnejšie v minulosti mala kapela Iconito možnosť vytvoriť športové hymny a to najmä pre domáce kluby z Michaloviec. Čerešničkou na torte však pre nás stále bolo vytvoriť pieseň, venovanú našej hokejovej reprezentácii. S hokejom sme, pochopiteľne, ako iní hrdí Slováci hokejovej republiky vyrastali. Hlavným odkazom piesne je pochopiteľne súdržnosť v zmysle textu – ktorý sa objaví na záver: ‚Kým si my sami nebudeme stáť v ceste, niet pre nás prekážok. Preto netreba nikdy nič ani nikoho zatracovať. Mnoho ľudí nášmu teamu neverí, no najdôležitejšie je to, aby verili oni sami v seba. Treba fandiť stále, bez ohľadu na výsledky a treba veriť, vysvetľuje líder kapely, Kristián Dufinec.

Videoklipy kapely sú tradične pod taktovkou speváka Kristiána Dufinca, ktorý si zobral na starosť námet, scenár aj réžiu. Nakrúcalo sa na štyroch miestach, počas štyroch dní – Zimný hokejový štadión v Piešťanoch, kde počas prípravy pre MS v hokeji trénovala reprezentácia, v jaskyni Čertova Pec pri Radošine a vo Vysokých Tatrách. Jeden efektný záber vznikol na ZŠ Alexandra Dubčeka na Dlhých Dieloch v Bratislave. V klipe hviezdia slovenské hokejové legendy, ale aj mladá generácia hráčov a súčasná reprezentácia.

Je to až priam neuveriteľné – uvedomil som si to počas nakrúcania, keď chalani prišli oblečení v dresoch, ktoré sme im dali vyrobiť. Ako malý chlapec som bol jeden z mnohých, ktorí ku ním vzhliadali. O 17 rokov, po zisku Majstra sveta tam s nimi stojíte a tentokrát to nie je tréner Ján Filc či František Hossa, ale vy, kto ich režíruje a oni hrajú podľa vás. Úžasný a výnimočný pocit. Samozrejme nebyť toho, aby uverili myšlienke a pristúpili na nakrúcanie – nemali by sme nič. Prvým osloveným bol Richard Lintner, s ktorým sa poznáme dva roky a cez neho som potom spoznal ostatných chalanov. Kľúčovým bolo stretnutie s Majkou Demitrovou, na tom sme sa s Rišom a Petrasom zhodli, že to musí vedieť. Ďakujeme jej a rodičom Pavla Demitru za podporu myšlienky vytvorenia tohto videa, vyznal sa Kristián Dufinec.

Pieseň predstaví kapela na koncertnom turné v rámci Majstrovstiev sveta v hokeji po celom Slovensku. Pieseň vychádza rovnako tak v dvoch verziách ako CD singel.

Zahráme sedem koncertov v šiestich mestách – tie prvé dva sú v Košiciach, vo fan zóne organizovanej mestom Košice, v amfiteátri už v prvý deň turnaja. Ten zvyšok je vo fan zónach organizovaných Slovenským zväzom ľadového hokeja v mestách Poprad (25.05.), Nitra (18.05.), Martin (18.05.), Trenčín (20.05.) a Banská Bystrica (12.05.). Pochopiteľne program a interpreti sú rôzni, my sme si však naše koncerty pomenovali vlastným turné, kde nosnou piesňou bude práve hymna Poďme spolu vpred, uzatvára Kristián Dufinec.