Skupina Plavci zahrá na festivale Lodenica svoj posledný koncert

Festival Lodenica prináša už 20 rokov skvelé koncerty, zábavu a dokonalú festivalovú atmosféru. V Autocampingu Lodenica v Piešťanoch sa tento rok uskutoční 29. až 31. augusta. Na obľúbený festival do Piešťan zavítajú kapely T Rex, Čechomor, Fleret, Kamelot, František Nedvěd, Pavel Žalman a česká legenda Plavci. Jej líder Honza Vančura sa na festivale rozlúči so svojou 55-ročnou hudobnou kariérou. Teší sa, že si spoločne s fanúšikmi zaspieva, až sa budú stromy v areáli ohýbať. Vstupenky na festival sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Rozhodol som sa, že v tomto roku, kedy naša kapela oslavuje 55 rokov existencie, ukončím moju celoživotnú hudobnú kariéru. Celé roky som sa  tešil  s fanúšikmi a s kapelou na živých vystúpeniach. Myslím si, že nastal čas sa dôstojne rozlúčiť. A prečo nie v Piešťanoch, na tomto krásnom festivale, ktorý sa nezabudnuteľne zapísal medzi miesta, ktoré sme s Plavcami počas nášho 55-ročného pôsobenia navštívili, konštatuje Honza Vančura.

Plavci zahrajú najväčšie pecky svojho repertoáru. Nebudú chýbať Promovaní inženýři (Inženýrská), Zvedněte kotvy, 500 mil, Pole s bavlnou, Modrý měsíc, Láska je věc kouzelná, Mám radost či Vím, vím.

Na čo rád vždy v súvislosti s Lodenicou spomínam, je skvelá atmosféra tohto festivalu, fantastické publikum, teda vlastne úžasný divácky spevácky zbor. Teším sa tentokrát, že si spoločne zaspievame, až sa budú stromy v areáli ohýbať. A samozrejme mám rád dlhoročného dramaturga festivalu Františka Grebečiho, s úsmevom hovorí Honza Vančura. A ešte dodáva: Na prírodných scénach hrám s obľubou, koncerty majú silnejší energetický náboj. Fanúšikovia a poslucháči našej muziky ma po celý čas mojej kariéry nabíjali a prinášajú mi pocit uspokojenia, že robím niečo, čo prináša radosť nielen mne, ale aj množstvu našich priaznivcov. Možno ma energické lodenické publikum tak naladí, že aj slza potečie. Veľmi sa teším, bude to asi posledné vystúpenie na Slovensku, kam sme s kapelou radi chodievali.